Ana sayfa Haber Apple kızların eğitimini desteklemek için Nobel Ödüllü Malala ile işbirliği yapıyor

Apple kızların eğitimini desteklemek için Nobel Ödüllü Malala ile işbirliği yapıyor

0

Eğitim için güzel bir gün.

Apple Pazartesi günü yaptığı açıklamayla Malala Vakfı ile iş birliğine gittiklerini duyurdu. Bu iş birliğinin kurumun halihazırda sunduğu burs miktarını ikiye katlayacağı ve mali destek programlarının Hindistan ve Latin Amerika”ya genişleyeceği tahmin ediliyor.

2013 yılında Pakistanlı aktivist ve Nobel ödülü sahibi Malala Yousafzai tarafından kurulan “Malala Vakfı”, dünya çapında hükümetler ve kuruluşlarla işbirliği yaparak, tüm kızların 12 yıl boyunca özgür, güvenli ve kaliteli eğitim almalarını sağlamak için mücadele veriyor. Apple bu vakfın ilk ödüllü ortağı oluyor. Firmanın CEO”su Tim Cook, vakfın yönetici kuruluna katılacak.

Cook yaptığı bir açıklamada “Eğitimin, önemli bir güç dengeleyici güç olduğuna inanıyor, Malala Vakfı”nın tüm kız çocuklarının okula gitmeleri için bir fırsat verilmesine adanmışlığını paylaşıyoruz” dedi.

Apple bu ortaklıkla aynı zamanda teknoloji, müfredat ve araştırma yoluyla vakfa eşlik ederek, politik değişikliklere ayak uydurmasını sağlayacak. Apple, kar amacının güdülmediği aktivitelere ne oranda mal katkı yaptığına dair rakamları açıklamadı. Firma temsilcileri konuyla ilgili olarak yorum yapmaktan kaçındılar.

Yousafzai yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Apple hem getirdiği yenilikler, hem de hayırsever çalışmalarıyla insanların dünya çapında eğitim almalarına ve kendilerini geliştirmelerine yardımcı oldu. Apple”ın kız çocuklarına yatırım yapmanın değerini biliyor olmasından ve tüm kız çocuklarının korkusuzca öğrenme ve liderlik etmelerini sağlamak için verilen mücadelede Malala Vakfı”na katılmasından ötürü son derece memnunum.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here