Ana sayfa Haber Apple kablosuz şarjda hızını ikiye katlıyor

Apple kablosuz şarjda hızını ikiye katlıyor

0

Apple, Yeni Zelanda”da bulunan PowerbyProxi adlı firmayı aldıktan sonra yeni iPhone 8 ve iPhone X modellerinde kullandığı kablosuz şarj teknolojisinde hızını iki katına çıkarıyor.

10 yıllık bir firma olan PowerbyProxi, Auckland üniversitesi”nin bir yan kuruluşu ve firma, kablosuz şarj yapımı ile güç transfer ürünlerine odaklı olarak çalışma yürütüyor. Bu çalışmalar kablosuz kontrol sistemleri, kablosuz sensörler ve robotlar, kablosuz batarya şarjı gibi Apple”ın beklentilerine uygun diğer alanları kapsıyor.

İlk olarak Stuff New Zealand”ın bildirdiği anlaşma, Apple tarafından da onaylanmıştı.

Yapılan anlaşma resmi olarak tamamlanmadı ama Stuff New Zealand miktarın 100 milyon doların üzerinde olabileceğini bildirdi.

Bu da, firmaya toplamda 9 milyon dolarlık yatırım yapan New Zealand VC Movac ve Alman endüstri firması Darmstadt gibi yatırımcılar için iyi bir geri dönüş sağlıyor. Daha az da olsa kazanç sağlayacak bir diğer firma ise Samsung olabilir. Apple”ın rakibi olan Samsung, 4 yıl kadar önce Samsung Ventures birimi üzerinden PowerbyProxi”ye destek sağlamıştı.

PowerbyProxi”nin 50 kişilik çalışanı ve 300″den fazla patenti ile sahip olduğu uzmanlığın Apple”ın kablosuz alanındaki çabalarını yüksek oranda şarj edeceği aşikar. Firmanın ilk kablosuz şarj padi olan AirPower, gelecek yıl itibariyle piyasaya çıkacak. Aynı zamanda AirPodlara uygun bir kablosuz şarj cihazı da olacak. Kablosuz güç seçeneklerinin artması, Apple ürünlerinin gelecekte kablosuz olarak işlev görmesine neden olacak gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here