Ana sayfa Haber Apple, iPhone X ve iPhone 8 Plus üretimini arttırıyor!

Apple, iPhone X ve iPhone 8 Plus üretimini arttırıyor!

0

Apple’ın yakın zamanda çıkardığı akıllı telefonu, diğer tüm modellerinden farklı bir özellik taşıyor. Bu model, devrimsel iPhone’un 10. yılını işaretliyor ve tüketiciler de bu şerefe yakışır şekilde cihazın peynir ekmek gibi satmasını sağlıyor.

çin’deki üretim hatlarından gelen bilgilere göre iPhone X ve iPhone 8 Plus modellerinin üretimini arttıran Apple, bu yıl yani 2017’nin dördüncü çeyreği bitene kadar toplam 26 milyon iPhone X satmış olacak diyen analistler, Apple’ın neden iPhone X’in üretimini geçen üç aya göre %35 ile %45 arasında arttırdığını açıklıyor. KGI’dan Ming-Chi Kuo, müşterilerin iPhone X’e aşık olduğunu, Apple’ın da bunu fark ettiğini belirtiyor. Bunun yanında yakında çin yeni yıl kutlaması olacak olması sebebiyle satışlarda bir sıçrama olacağını da öngören Kuo, tüketicilerin satın alma listesinde iPhone 8 Plus’ın da bulunduğunu ifade ediyor. Bu bahsettiğimiz iki model için üretimleri arttıran Apple, küçük modeli iPhone 8’in üretimini ise %50 ile %60 oranında azaltmayı planlıyor. Bu azalma sonucu ortaya çıkan üretim hattı boşluğu iPhone X üretimi için kullanılacak. 

Daha önce paylaşılan verilere göre, Apple son çeyrekte 11,8 milyon iPhone 8 ve 8 Plus satışı yaptı. Bu satışların 6,3 milyonunu iPhone 8 Plus oluştururken 5,5 milyonunu ise iPhone 8 oluşturuyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here