Ana sayfa Haber Apple iPhone X satış hedefini küçülttü

Apple iPhone X satış hedefini küçülttü

0

Apple’ın Pazartesi günü tedarikçileri ilk üç aylık dilimde iPhone X üretim hedefini yarıya düşürdüğüne dair bilgilendirdiği belirtildi. 

Firma ilk çeyrekte 40 milyon adet iPhone X satışı yapmayı düşünüyordu fakat Nikkei’nin kaynak belirtmeden yaptığı habere göre bu sayı, 20 milyona indirildi. 
Bu haber, Apple’ın ikinci nesil modelinin yıl içerisinde piyasaya girmesiyle birlikte iPhone X üretimini durduracağına yönelik tahminde bulunan bir analistin yazdığı yazıdan bir hafta sonra geldi. 999$ fiyat etiketine sahip olan iPhone X, firmanın günümüze kadar çıkardığı en pahalı telefondu. Apple iPhone X’un fiyatını düşürmektense, telefonun üretimini durdurmayı tercih edecektir. Böylece firmanın diğer modellerinin satışlarının olumsuz yönde etkilenmemesini hedefleyecektir diyordu KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo.

Firmanın iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone 7 üretim hedefinin, yılın ilk çeyreği için 30 milyon adet olarak devam ettiğini belirten Nikkei, ilk olarak Kasım ayında yayınlanan tahminlerde herhangi bir değişiklik olmadığını bildiriyor. 

Apple ise henüz bu habere herhangi bir yorum yapmadı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here