Ana sayfa Mobil Apple iPhone modelleri için 18W USB-C hızlı şarj adaptörü satışa çıktı

Apple iPhone modelleri için 18W USB-C hızlı şarj adaptörü satışa çıktı

Tabi ki şimdilik Türkiye’de yok.

0
iphone adaptör
Apple 29W USB-C adaptör ve kutulardan çıkan 5W iPhone adaptörü (sağda)

Apple 18W gücündeki USB-C portlu adaptörünü kendi çevrimiçi mağazasından satmaya başladı. 2018 iPad Pro modelleriyle birlikte gelen bu adaptör, şimdiye kadar tek başına satılmıyordu.

Şuan ABD’de 29 dolar şeklinde fiyatlandırılmış olan ürünün ne zaman ülkemize geleceği belli değil. iPhone modellerinde hızlı şarj sağlamak adına satın alınabilecek bu adaptör, şuan için bu özelliği kullanmanın en ucuz yolu. Hatırlarsanız firma bu yıl tanıtılan modellerinde bile kutuya bir hızlı şarj adaptörü yerleştirmemişti. Firmanın bu adaptörü USB-C portu sayesinde diğer tüm cihazları da şarj etmek amacıyla rahatlıkla kullanılabilecek.

Bu adaptör satışa sunulmadan önce bir iPhone modelini hızlı şarj etmek için 30W USB-C Güç Adaptörü ürününü 379₺’ye satın almanız gerekiyordu. Bu adaptör MacBook’lar için tasarlanmıştı ve güç çıkışı bakımından iPhone için gereksizdi. Yeni 18W adaptör 29 dolara iPhone için çok daha uygun.

İlgili Haber: Anker PowerPort Atom serisi boyunu aşan güçle geliyor

Apple’ın orjinal aksesuarlarını kullanmak ve iPhone’larını hızlı şarj etmek isteyenler için iyi bir seçenek olan bu adaptör henüz ülkemizde satışa sunulmadı. Ne zaman satışa çıkacağı konusunda da henüz herhangi bir bilgi bulunmuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here