Ana sayfa Haber Apple iPhone için yeni patent aldı

Apple iPhone için yeni patent aldı

0

Apple, an itibariyle otomobiller için geliştirdiği yeni programı CarPlay‘e ve iPhone’lara yönelik olan otomobil ile iPhone arasında iletişim sağlayan yazılımın patentini aldı. Otomobil sektörüne yönelik geliştirilen uygulamalar ve yazılımlar, otomobillerin iPhone‘a park halinde iken anlık bilgiler veriyor. Kullanıcıya sürekli konumu ile ilgili bilgiler veren yazılım, ayrıca GPS uyduları aracılığı ile aracı hırsızlıklara karşı koruyor.

Uygulama için geliştirilen yazılımlar, patent alımı sonrasında CarPlay‘e uyarlanacak ve ilk olarak Apple‘ın ortak projeler yürüttüğü otomobil firmalarına sunulacak. Sonrasında, bütün otomobil sahiplerine yayılacak olan uygulama, Bluetooth ve Bluetooth LE bağlantıları ile çalışıyor. 

 

Yazılım, hem Siri‘ye yönelik hem de uygulamaya yönelik çalışacak. Böylece, otomobilimiz ile hem sözlü hem de yazılı iletişimimiz olabilecek. Apple‘ın otomobili nerede park ettiğini unutanlar için oluşturduğu ideal yazılımda, yol rehberliği, acil durum çağrıları gibi seçenekler de bulunacak. Sistemin, iOS 8 için bekletildiği de açıklamaların arasında.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here