Ana sayfa Haber Apple iPhone’daki satış rakamına HomePod ile ulaşamadı

Apple iPhone’daki satış rakamına HomePod ile ulaşamadı

0

2018″in ilk çeyreğinde en çok satılan telefonun iPhone X olduğunu açıklayan Apple, bu açıklamanın yanında ikinci 2018″in mali ikinci çeyreğinde gelirlerinin 61.1 milyar dolar olduğunu açıkladı. Bu rakam beklentilerini karşılamışa benziyor. Apple,bu çeyreğin gelirlerinin %65″inin uluslar arası satıştan geldiğini, çin ve Japonya”daki satışların %20 arttığını açıkladı. Fakat bu satış rakamları arasında Apple”ın RED serisine yeni eklediği RED iPhone 8 ve iPhone 8 Plus dahil edilmedi. Bunun arkasında Asya”da bu rengin refah simgesi olduğu için spekülasyonlara sebep olması yatıyor.

 

“Alıcılar iPhone X”i Mart çeyreğinde diğer iPhone modellerine göre daha çok tercih ettiler. Satışlarımızın yüksek olması, ürün seçeneklerinde çeşitliğimizin olmasındandır.”

Apple CEO’su – Tim Cook

Bu açıklamaları yapan Tim Cook, ucuz iPhone X modeli veya başka bir model ile ilgili detaylı bilgi vermese de farklı iPhone”lar üzerinde çalıştıklarını söyledi.

iPhone satışları yıl içinde gelirini %14 arttırsa da, Mac satışlarında artış olmadı. Akıllı ev sistemi HomePod geçen yılın son çeyreğine göre %28 düşüş yaşadı. Bu durumun HomePod”da içeriğin az olmasından kaynaklandığı düşünülüyor. Tim Cook bu durumu yeni içeriklerle halledeceğini bildirdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here