Ana sayfa Donanım Apple iPhone 6 Plus Testte!

Apple iPhone 6 Plus Testte!

0

Apple“ın merakla beklenen akıllı telefonu iPhone 6 Plus“ı test merkezimizde ağırlamanın heyecanını yaşadık. Tasarımı, kullanışlılığı, teknolojisi ve daha birçok alt başlığıyla Apple”ın 2014 model akıllı telefonlarının “büyük olanı” iPhone 6 Plus“a hep birlikte daha yakından bakacağız.

iPhone 6 Plus, 5.5 inçlik ekranla geldi. Yeni iPhone 6 Plus”ın ekranının büyüklüğünün yanı sıra işlemci, grafik yapısı, kamera ve yeni iOS 8“le gelen yeni özellikleri beraberinde son dönemin en iddialı modellerinden biri olduğu aşikar. iPhone 6 Plus 1920 x 1080p ve 401ppi ekran yoğunluğu ile geliyor. Ayrıca ekranı 2 milyon piksel barındırıyor. 7.1 mm kalınlıkla geliyor. Tam 1.5 inç daha küçük olmasına karşın iPhone 5s, 7.6mm”lik kalınlığa sahipti.

Donanım

A8 çiple gelen iPhone 6 Plus“ın çift çekirdekli işlemcisinde 2 milyar transistor var. Ayrıca öncülü A7 gibi 64 bit”lik yapısında. önceki iPhone“a göre yüzde 25 daha hızlı olan işlemci grafik teknolojilerinde de geliştirmeyi beraberinde getiriyor. M8 adlı grafik biriminin performansı, önceki CPU”ya göre yüzde 50 daha iyi. Bu yapı spor/sağlık uygulamaları için gerekli altapıyı da bünyesine taşıyor. Güncel işlemci, önceki A7″ye göre yüzde 13 daha küçük ve yeni nanomettre teknolojisi ile yüzde 50 daha az enerji tüketecek. Open GL desteği ile gelen yeni iPhone 6 Plus, çok daha yetenekli yeni oyunların da önünü açıyor.

Devamı için sonraki sayfaya tıklayınız…

 

14 saat HD film izlenebilecek

Batarya ömrü geliştirilen cihaz, 14 saat HD video izlemeye olanak tanıyor. Wifi. 802.11ac ile önceki nesil Wifi standardından 3 kat daha hızlı kablosuz bağlantı, yeni nesil LTE – VoLTE teknolojisi ile daha berrak sesli görüşmeler ve 4G desteği. Data üzerinden sesli görüşmeler de dikkat çekici yeniliklerden.

Kamera

iSight kamerada 8 MP çözünürlük, daha hızlı otofokus ve f/2,2 diyafram açıklığı öne çıkan özellikler. Panoramik çekim konusuna da odaklanan kamera ile 43 megapiksele kadar çekim yapılabilecek. 30 veya 60 fps hızda 1080p video kaydı da 6 Plus ile mümkün olacak. Yavaş çekimde 120 fps ve 240 fps videoları da yeni kamerada kaydedebilmek mümkün. Ayrıca yüz tanıma teknolojisi geliştirildi. Time-lapse özelliği kameraya dahil edildi. Bu özellikle ardışık fotoğraflardan video klip meydana getirilebilecek. Modelin iPhone 6″dan da ayrıldığı bir nokta olarak görüntü sabitleme teknolojisi daha yetenekli, optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip.

Bağlantı özellikleri

Wifi. 802.11ac ile önceki nesil Wifi standardından 3 kat daha hızlı kablosuz bağlantı, yeni nesil LTE – VoLTE teknolojisi ile daha berrak sesli görüşmeler, Bluetooth 4.0 ve 4G desteği öne çıkanlar arasında. Data üzerinden sesli görüşmeler de dikkat çekici özelliklerden. Ve NFC ile birlikte Apple Pay desteği de cihazın en önemli artılarından.

Tasarım ve sonuç

iPhone 6 Plus“nın ince tasarıma sahip oluşu kuşkusuz benzersiz bir zerafeti de beraberinde getiriyor. Gerek yanları, gerek arka kısmı oldukça güzel görünüyor. iPhone”ların klasik buton konumlandırmaları, iPhone 6 Plus”da aynı şekilde devam etmiş. 16, 64, 128 GB”lık depolama seçenekleri ve üç renk alternatifi ile geliyor: Uzay grisi, siyah ve altın rengi.

Artıları:

İnce tasarımı

Performans

Kamerası

Kablosuz bağlantı standartları

Apple Pay

NFC

Eksi puan:

Fiyat etiketi

Arka kameradaki çıkıntı

Satın Alma önerisi:

iPhone 6 Plus genel tanımıyla üst düzey bir konfigürasyon sunuyor. Cihaz, tasarımından teknolojisine en ileri seviyede. Ona sahip olmak bir ayrıcalık.

İnceleme: Ferhat Verdi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here