Ana sayfa Haber Apple iOS 14.4 Public Beta güncellemesini yayınladı

Apple iOS 14.4 Public Beta güncellemesini yayınladı

Apple, yeni HomePod mini Handoff özelliğiyle herkese açık beta test kullanıcıları için iOS 14.4'ü yayınladı.

0

Apple, geliştiricilere beta sürümü sunduktan bir gün sonra, yaklaşan iOS 14.4 ve iPadOS 14.4 güncellemelerinin ilk betalarını herkese açık beta test kullanıcıları için yayınladı. Apple beta test programına kaydolan herkese açık beta test kullanıcıları, bir iOS cihazına Public Beta web sitesinden uygun sertifikayı yükledikten sonra iOS 14.4 ve iPadOS‌ 14.4 güncellemelerini kablosuz olarak indirebilirler.

Bu işlevsellik, bir ‌‌HomePod mini‌‌ ve bir ‌iPhone 11‌ veya ‌iPhone 12‌ üzerinde aktarımı daha hızlı ve daha güvenilir hale getirecek. Bunların tümü, cihazların birbirlerine göre nerede olduklarını daha iyi anlamalarını sağlayan U1 yongaları ile donatılmıştır.

Hayal Gücünüz Kadar Güçlü 3 Yeni Mac

ProRAW Photos ve Fitness + gibi bazı önemli yeni özelliklerle iOS 14.3’ün piyasaya sürülmesinden yalnızca birkaç gün sonra Apple Aralık ortasında iOS 14.4 için beta test sürecini başlattı. Bu tam bir nokta yayın numarası olduğundan ve küçük bir sayı olmadığından (ör. İOS 14.3.1), bazı kullanıcı odaklı değişiklikler olacağını umuyoruz. Apple ilk olarak geliştirici beta sürümünü yayınladı. Tüm ilgili taraflar için genel beta bir gün sonra izledi.

iOS 14.4 İLE GELEN YENİLİKLER

Geliştirilmiş Handoff özelliği

İOS 14.4 ile son açılış konuşmasında zaten sunulan gelişmiş devir özelliği ilk kez kullanılıyor. Yerleşik bir U1 çipine sahip tüm cihazlar bundan faydalanır. Örneğin yeni Homepod Mini veya bunun iPhone’ları ve geçen yılın nesli. U1 çipi, aynı çip ile diğer Apple cihazlarını uzamsal olarak konumlandırabilir. Böylece cihazı kontrol edebilir. Örneğin, iPhone’unuzu Homepod Mini’nizin yönüne doğru çevirebilir. Ardından tek dokunuşla müzik kayıttan yürütmeyi geçebilirsiniz.

Kısayollar uygulaması: Perspektif yakınlaştırma

Arka plan resminizi bir kısayolla değiştirirseniz, perspektif yakınlaştırmayı doğrudan iOS 14.4’ten itibaren etkinleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için, uygulamayı açın. Perspektif yakınlaştırmasını ayarlayan arka plan resmini değiştirmek için kısayoldan bir açma / kapama düğmesine basın.

VoiceOver basitleştirildi

İOS 14.4’ün ilk beta sürümü ile Apple, VoiceOver kullanıcılarının uygulamaları tek bir dokunuşla çalıştırmaları için bir yol sundu. Bu işleve Direct Touch Uygulamaları adı verildi. Normalde VoiceOver etkinleştirildiğinde, cihaz bir uygulamadaki öğenin adını ilk dokunuşla okur. Onu çalıştırmak için kullanıcının iki kez dokunması gerekir. Görme engelli kullanıcı uygulamaya o kadar aşinaysa, öğeleri okumaya bile gerek kalmazsa, iOS 14.4’ten Direct Touch’ı etkinleştirebilir. Uygulamayı VoiceOver yokmuş gibi tek bir dokunuşla çalıştırabilir. İşlev, bağımsız uygulamalarda açılıp kapatılabilir.

iOS 14.4 BETA NASIL EDİNİLİR?

Kayıtlı geliştiriciler, beta profilini çalıştırmak istedikleri cihazda developer.apple.com/download adresini ziyaret ederek iPhone veya iPad’lerine indirebilirler. Orada oturum açın, beta profilini indirin ve “Ayarlar> Genel> Profil” altında etkinleştirin. İOS’un yeni sürümünü indirip yüklemek için iPhone veya iPad’inizi yeniden başlatmanız ve ardından Ayarlar> Yazılım Güncelleme’ye gitmeniz gerekecektir.

Geliştirici değilseniz ve genel beta testine katılmak istiyorsanız, beta sürümünü çalıştırmak istediğiniz iPhone veya iPad’de beta.apple.com adresine gidin. Apple Kimliğinizle giriş yapmak için “Giriş Yap” a dokunun. Beta profilini yüklemek için talimatları izleyin.

Ayarlar> Genel> Profil’e gidip beta profiline dokunarak ve ardından etkinleştirildiğinden emin olarak etkin olduğundan emin olmanız gerekir. Daha sonra betayı yazılım güncellemesiyle indirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here