Ana sayfa Haber Apple iOS 11.3.1 güncellemesini yayınladı

Apple iOS 11.3.1 güncellemesini yayınladı

0

Apple iPhone, iPad ve iPod touch”ta için yeni iOS 11.3.1 güncellemesini yayınladı. iOS 11.3.1 yayınlanmadan önce herhangi bir beta testine tabi tutulmadı. iOS 11.3.1, yeni özelliklerden çok, ufak tefek bazı açıkların giderildiği, küçük çaplı bir güncelleme olarak görülüyor. iOS 11.4 ise halen beta testi sürecinde bulunuyor ve hazır olduğunda AirPlay 2 ve iCloud Mesajlar”ı da içerecek.

Peki bu güncelleme hangi özellikleri getiriyor beraberinde?

iOS 11.3.1 güncellemesiyle birlikte yayınlanan notlara göre iPhone ve iPad güvenliği arttırılırken, bazı iPhone 8 cihazlarında görülen dokunmatik özelliğin tepki vermesiyle ilgili sorun giderildi. Bu cihazların genel itibariyle orijinal olmayan yedek ekranlarla değiştirildikleri için bu sorunla yüzyüze kaldıkları da belirtiliyor.

Apple aynı zamanda orijinal olmayan ekran değişimlerinin görsel kalitenin düşmesini ve olması gerektiği gibi çalışmasına engel olabileceğine de vurgu yapıldı. Apple onaylı ekran tamirleri orijinal Apple parçaları kullanan güvenilir uzmanlarca yapılıyor. Apple”ın güvenlik güncellemesi sayfası, iOS 11.3.1 ile ilgili daha detaylı bilgiler sağlıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here