Ana sayfa Haber Apple inovasyon sorunları mı yaşıyor?

Apple inovasyon sorunları mı yaşıyor?

0

Eski CEO Sculley”den açıklamalar…
 

Apple”ın iflasın eşiğine geldiği dönemin en büyük tanıklarından birisi de hiç kuşku yok ki sıkıntılı yıllarda şirketin başında bulunan CEO John Sculley”dir. Eski CEO, yaptığı bir açıklamada o dönemde şirketin batmaya çok yakın olduğunu, Steve Jobs”ın geri dönüp şirketi kurtarana kadar ciddi bir yenilik eksikliği içinde olduğunu ifade etmiş ve Apple”ın bugün de “inovasyon kıtlığı” yaşadığını sözlerine eklemişti. Sözlerinin yanlış anlaşıldığını düşünen Sculley, verdiği ikinci bir mülakat ile tutumunu açıklığa kavuşturdu. Apple bir inovasyon kıtlığı içinde olsa bile bunun kendi hatasından kaynaklanmadığını söyleyen John Sculley, bu durumu teknolojinin kendi doğal döngüsüne bağladığını söyledi.

 

Apple”ın inovatif yeteneğini kaybettiğini düşünmediğini belirten eski CEO, algılanan bu yenilik sorununun teknolojinin mevcut evresi olduğunu ifade etti.

“Büyük dalgalarla sadece büyük dalgalar varken sörf yapabilirsiniz, bazı anlar vardır, teknoloji bir inovatörün gelip muhteşem şeyler yapması için hazırdır” şeklinde görüşlerini belirten Sculley, şimdilik bu dönemin dışında olduğumuzu ve beklemekte olduğumuzu iddia ediyor. Gelecek dalganın yüksek çözünürlüklü mobil video olabileceğini belirten Sculley, Apple TV”nin hali hazırda yeterince iyi bir ürün olduğunu, gelecek yenilik dalgasının televizyon etrafında olmayacağını da sözlerine ekliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here