Ana sayfa Donanım Apple”ın sonbahar planları

Apple”ın sonbahar planları

0

Apple’ın, sonbahar planları içerisinde sadece iPhone 6 ve iPhone 5 L“‘nin olduğunu mu düşünüyorsunuz? Kesinlikle hayır, Apple sistematik bir şekilde üzerinde çalıştığı çeşitli platformlarını ve dahasını eylül ayındaki iPhone 6 lansmanı ile birlikte tanıtmaya başlayacak. Yavaş yavaş su üstüne çıkan bu yeniliklerin ne olduğu da günler geçtikçe ilgiyi arttırıyor. Apple‘ın sonbahar döneminde başlatacağı ve 2015 yılına damga vuracağı yenilikler araştırıldığında Apple‘ın nasıl bir inovasyon yaratma çabası içerisinde olduğu da ortaya çıkıyor.

Apple, ilk olarak bazı otomobil firmaları ile masaya oturarak CarPlay platformunun üzerine titrediğini daha önce de sizlerle paylaşmıştık. İki gündür yaşanan gelişmelere bakılırsa Apple, CarPlay platformunu ufak tefek rötuşlar dışında tamamladı. Bunun için, iPhone 6‘yı ve sektörel yenilikler sağlayacak olan ve IBM’den güç alacağı iş dünyasına yönelik yeni nesil iPad‘leri bekliyor. CarPlay platformu dahilinde iPhone, iPad,iPod gibi mobil cihazlarla da otomobillerin güvenliği sağlanacak. CarPlay çerçevesinde şirketlere IBMApple ortaklığının güvencesi ile sunulacak olan araç takip sistemi ve her sektörün lojistik kısımına ayrıcalıklar sağlayacak CarPlay özellikleri de, IBM- Apple ve iPad üçgeni içerisinde sektöre sunulacak. CarPlay içerisinde; iTunes yenilikleri, bulut teknolojileri gibi özellikler de bulunuyor.

Yenilikler içerisinde, Apple‘ın üzerinde uğraş verdiği diğer platform ise “HealthKit“. HealthKit, daha önceki bazı haberlerdeki gibi sadece bir uygulama ile sınırlı kalmıyor. HealthKit ayrıca sağlık sektörüne de yenilikler ve platform çerçevesinde çözümler sağlanacak. üstelik, proje ABD’deki doktorlara sunulmaya başlandı bile. HealthKit platformu ile ilerleyen günlerde, hem spor hastalıkları ile ilgili hem diyabet hastaları ile ilgili hem de kalp hastalıkları ile ilgili gelişmeler yaşanabilir.

 

Apple, iPhone gibi mobil cihazlarla çok meşgul olduğunun kendisi de farkında. iPhone 6 sonrasında Apple, mobil cihazlarının üzerine eskisi kadar gitmeyebilir. 2015 sonrası masaüstü yayıncıları fazlasıyla mutlu etmeyi hedefleniyor. Apple, masaüstü yayıncılık için Adobe işbirliği çerçevesinde reklamcılık, film yapımcılığı gibi sektörlere de uygulayacağı yeniliklerle farklı bir 2015 grafiği çizmek istiyor. Durum ile ilgili ayrıntılar, Apple‘ın eylül ayında gerçekleştireceği etkinliklerle ortaya çıkması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here