Ana sayfa Haber Apple”ın otonom araç teknolojisi Google”ı 3 yıl geriden takip ediyor

Apple”ın otonom araç teknolojisi Google”ı 3 yıl geriden takip ediyor

0

Apple”ın araba teknolojisini gören ve aynı zamanda sektörde lider diğer birkaç otonom araç teknolojisine de vakıf olan bir kişinin söylediğine göre Apple”ın otonom sürüş teknolojisinin geldiği aşama, Google”ın kendi kendine süren araba projesinin üç yıl önce bulunduğu noktada.

Bu kişi Business Insider”a “Apple”ın yaptığı şey sırf aynı düzeyde olduğu izlenimini vermeye çalışmak” diyor.

Artık “Waymo” adıyla kendi firmasını oluşturan Google”ın projesi bir çoklarına göre otonom araç teknolojisinde en önde bulunuyor. Uber, Tesla ve GM gibi bilindik otomobil üreticilerinin hepsi otonom sürüş teknolojisi geliştiriyorlar.

Apple, bunlara göre sektöre daha sonra giriş yaptı. Firmanın kendi kendine sürüş teknolojisinde yaptığı bazı ataklara rağmen henüz rakiplerinden bazılarının gerisinde bulunuyor.

Apple”ın araba projesi firmanın “özel Proje Takımı”nın bir parçası ve bu ekip otonom araç konusundaki çalışmalarını geçtiğimiz yılın sonlarında başlattı. Apple aslında kendi otomobilini üretmeyi planlıyordu. New York Times”tan Daisuke Wakabayashi”nin yaptığı habere göre Apple geleneksel araç tekerlerini küresel tekerlerle değiştirmek, gaz pedalını ortadan kaldırmak ve dahili ekranlara sanal gerçekliği eklemek gibi konularda günümüz araçlarını yeniden tasarlamaları için günbegün büyüyen mühendisler ekibini istidam ediyor.

özel Projeler takımı 2016 yılında Bob Mansfield”ın başkanlığı altında yeniden organize edilmişti. Sonrasında bazı işten çıkarmalar gerçekleşti ve Apple Mansfield”ın kararı doğrultusunda kendi aracını üretme fikrinden uzaklaştı. Birim şu anda “otonom sisteler” geliştirme konusuna odaklanmış bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here