Ana sayfa Yazılım Apple”ın iOS 5 güncellemesi yayınlandı!

Apple”ın iOS 5 güncellemesi yayınlandı!

0

Steve Jobs’ın ilk beta”sını duyurduğu; iPhone 3GS, iPhone 4 ve iPhone 4S”nin yeteneklerini ve keyfini artıracak çılgın sürüm iOS 5, nihayet yayınlandı

Apple’ın merakla beklenen mobil işletim sistemi iOS’un son sürümü iOS 5 sonunda yayınlandı. Sistemin yeni sürümü, başta iMessage ve bilgisayarsız çalışma desteği başta olmak üzere 200’den fazla yeni özellikle geliyor.
 

ABD”de 12 Ekim sabahının gelişiyle birlikte iOS 5 güncellemesi kullanıcılara sunuldu. Tabii aradaki saat farkıyla birlikte Türkiye”de saat 20:15 civarında güncellme yayınlanmış oldu. Oldukça kapsamlı yenilikler sunan iOS 5, iPhone 4S ve iPhone 4′ün dışında iPhone 3GS, iPod touch ve iPad sahipleri tarafından da yüklenebiliyor.

iOS 5; iPad, iPad 2, iPhone 4, iPhone 3GS, iPod Touch 3. ve 4. nesil için yayınlandı. Eğer bu cihazlardan bir ya da birden fazlasına sahipseniz, cihazınızı bilgisayara bağladığınızda iTunes’dan otomatik güncelleme talebini görebilirsiniz. Güncellemenin iPhone 4 için boyutu 774 MB.
 

iOS 5′in getirdiği yeniliklerin başında iCloud desteği geliyor. Bunun yanında yeni bildirim sistemi, gelişmiş kamera arayüzü, ses tuşuyla fotoğraf çekebilme, Newstand ve iMessage gibi özellikler de kullanıcıların beğenisini kazanacak cinsten.
 

iOS 5’i cihazlarınıza kurmak istiyorsanız bugün yayınlanan iTunes 10.5 sürümünü mutlaka kurmanız gerekiyor.

İndirmek için tıklayın.
 

iOS 5 sunduğu yeni özellikleriyle kablosuz güncelleme özelliğinden çok daha fazlasını sunuyor. Detaylar sonraki sayfada>>>
 

 

 

 

 

 

iMessage ile ücretsiz mesajlaşma

iOS 5 kurulmuş Apple cihazları arasında metin mesajı, fotoğraf ve video gönderilmesini sağlayan ücretsiz yeni bir mesajlaşma servisi geliyor. iMessage adındaki yeni servis ile farklı SMS hizmetleri kullanmaya gerek kalmayacak. iPad, iPhone ve iPod Touch üzerinden Wi-Fi ve 3G ile sınırsız mesaj gönderilmesini sağlayan iMessage uygulaması grup içinde mesajlaşmaya da imkân tanıyor.
 

Tüm aboneliklerinizi Newstand ile takip edebileceksiniz

iOS 5, gazete ve dergi abonelikleriniz Newstand”de topluyor. Newstand, takip ettiğiniz ve en çok sevdiğiniz yayınlara kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor. App Store”da ayrıca gazete ve dergilere abone olmanızı sağlayan yeni bir alan oluşturuldu. Bu alana Newstand”den erişebildiğiniz gibi, bu alandan satın aldığınız gazete ve dergiler doğrudan Newstand”e gidiyor. Yeni sayılar çıkınca Newstand”de bulunan yayınlarınız otomatik olarak güncelleniyor.
 

Reminders ile yapacaklarınız unutmayacaksınız

Reminders günlük plan listelerinizi oluşturmanızı sağlayarak hayatınızı düzenliyor. Lokasyon temelli olarak ayarlanabilen Reminders, iCal, Outlook ve iCloud ile birlikte çalışabildiğinden otomatik olarak tüm cihazlarınız üzerinden güncellenebiliyor.
 

Twitter her yerde

iOS 5, Twitter”ı iPhone, iPad veya iPod Touch üzerinden daha kolay kullanmanızı sağlıyor. Artık Safari ya da YouTube”de iken kolaylıkla tweet iletisi paylaşabileceksiniz.
 

Safari üzerinden kolay okuma deneyimi

Mobil cihazlarda okumak, bir e-reader’da okumak kadar kolay olmayabilir. Fakat iOS 5 artık bu ezberi bozuyor. iOS 5’de Safari ile beraber çalışan “Safari Reader” uygulaması çevrimiçi okuma deneyimini kolaylaştırıyor. Safari Reader, sayfadaki gereksiz öğeleri ortadan kaldırıyor ve size temiz ve cazip bir okuma ortamı sunuyor. Ayrıca Safari Reader ile içeriği saklayıp daha sonra okumak da mümkün olabiliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here