Ana sayfa Haber Apple”ın henüz çıkarmadığı altın renk iPhone X”un fotoğrafları gün ışığına çıktı

Apple”ın henüz çıkarmadığı altın renk iPhone X”un fotoğrafları gün ışığına çıktı

0

Apple”ın “Federal İletişim Komisyonu”na yaptığı bir başvuru, henüz piyasaya çıkarılmayan altın renginde iPhone X”a ait görüntüleri açığa çıkardı. Fotoğraflara getirilen 180 günlük gizlilik süresi sona erince, iPhone 8 ve 8 Plus”ın renk tonu ile aynı tonda, arka kapağı camdan yapılma iPhone X”a ait görüntüler ortaya çıkmış oldu. Paslanmaz çelikten yapılma yan çerçeveler de altın rengi tonunda.

Geçtiğimiz yıl düzenlenen iPhone etkinliğinde Apple”ın, iPhone X”un altın versiyonu üzerinde çalışma yaptığı söylenmiş, fakat bu renk etkinlikte gösterilmemişti. Etkinlik esnasında sadece uzay grisi ve beyaz/gümüş rengi seçenekleri sunulmuştu. Firmanın altın renginin üretiminde bazı sorunlar yaşadığı düşünülüyor. iPhone X”un devamı niteliğinde olacak yeni bir altın versiyonu üzerinde çalıştığı söylenen Apple”ın, bu modeli çıkarmak için birkaç ay daha çalışma yapacağı tahmin ediliyor.

Apple, FCC”ye yaptığı başvuruda iPhone X”un bu renklerini kullanmış olmasaydı, altın modeli yansıtan fotoğraflarda yer alan ve piyasaya çıkarılmayan cihazın bu eşsiz görüntüsüne şahit olamayacaktık. Diğer yandan bu görsellerin ortaya çıkışı, Apple”ın bilgi sızdırmamaları için çalışanlarına yaptığı sert uyarıya dair Bloomberg”in haberi ile hemen hemen aynı güne denk geliyor. Fakat bu olayda kabahat Apple”a ait. Bir başka deyişle kendi ayağına sıkmış oldu Apple. Bugün itibariyle aynı zamanda iPhone 8 ve 8 Plus”ın dördüncü renk seçeneği olan kırmızı renk de piyasaya çıkmış olacak. Bununla birlikte iPhone X için kırmızı renk seçeneği bulunmuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here