Ana sayfa İnternet Apple”ın garajı “tarih” oldu

Apple”ın garajı “tarih” oldu

0

Apple’ın Steve Jobs ve Steve Wozniak tarafından temellerinin atıldığı garaj resmi olarak tarihi alan ilan edildi

Her biri el yapımı üretim olan ilk Apple ürünleri Apple 1’lerin üretildiği yer olan Silikon Vadisi’nde bulunan Jobs ailesine ait evin garajı bugün artık bir dev olan teknoloji firmasının ilk merkeziydi. Wozniak’ın o zamanlar oturduğu ev ise onun hemen tam karşısında yer alıyor.

Intel’e yapay zeka teknolojisini de taşımasıyla tanınan Mike Markula’nın Jobs ve Wozniak’a Apple’ı dünya markası yapmaya gidecek yolda atılan adımlardan biri olan 250 bin dolarlık yatırım teklifini de bu garaj da yapmıştı.
 

Los Santos Tarih Komisyonu tarafından alınan bir kararla koruma altına alınan evin inşa edildiği tarih ise 1952. Resmi olarak Steve Jobs’un eşinin kurduğu bir firma olan Job Trust’a ait olan ve tarihi alan olarak ilan edilen evin şu andaki sakini Jobs’un üvey annesi Marilyn Jobs.

Benzeri bir karar daha önce 2007 yılında HP’nin temellerinin atıldığı yine Silikon Vadisi’inde bulunan bir garaj için de alınmıştı. Ulusal tarih abidesi kategorisi altında olan garaj Apple’ın kurulduğu garajın sadece 16 km uzağında.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here