Ana sayfa Haber Apple”ın en ucuz 2018 modeli JDI”dan LCD ekran kullanacak!

Apple”ın en ucuz 2018 modeli JDI”dan LCD ekran kullanacak!

0

Apple’ın geçtiğimiz sonbaharda çıkardığı üç akıllı telefonunda biri yeni nesil çerçevesiz dizayn anlayışını izlerken diğer ikisi klasik iPhone tasarımını korumuş ve ABD dışındaki pazarlarda kullanıcılardan pek fazla ilgi görmeyi başaramamışlardı. Firmanın bununla da ilişkili olarak 2018 modelleriyle ilgili ortaya çıkmaya başlayan söylentiler, ekran teknolojileriyle kesişiyor.

JDI üretimi LCD ekran, 6 inç ve 2160x1080 çözünürlük.

Bu yılın sonbaharında, yani uzun bir zaman sonra, üç yeni iPhone ile karşılaşacağımız gün gelip çatacak. Bu telefonların tasarımları hakkında şimdiden ortaya çıkan verilere göre, cihazların üçü de şimdiki iPhone X modeli benzeri bir tipte gelecek. Bunlardan iki tanesi yine X gibi OLED ekrana sahip olacakken bir tanesi, yani en ucuz olanı, LCD bir ekranla gelecek. Bu ekranın boyutunun 6,1 inç olacağını söyleyen üreticiler, JDI’ın geçen Haziran ayında tanıttığı çerçeveleri ince panelin kullanılacağını da belirtti. Bu panel, bu yılın popüler en-boy oranı olan 18:9 standardında olacak ve 2160×1080 çözünürlükle gelecek. 

Yeni çıkacak olan üç iPhone modelinde de muhtemelen göreceğimiz “çentik”, bu LCD panelde de bir şekilde oluşturulacak gibi görünüyor. Firmanın en ucuz modeli, yani 700-800 dolarlık bir fiyatı olacak olan 6,1 inçlik iPhone, maliyeti düşürmek adına çelik yerine alüminyum bir çerçeve, tek arka kamera ve 3D Touch desteklemeyen bir ekranla gelecek. 

Bu verilerin hepsi şimdilik sadece söylenti olarak elimizde. Firmanın cihazlarının neye benzeyeceğini ve fiyatlarının ne kadar olacağını kesin olarak sonbaharda hep birlkte öğreneceğiz. Apple’ın üç yeni iPhone modeli için daha detaylı bilgiler için buradaki haberimizi de inceleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here