Ana sayfa Haber Apple”ın elektrikli otomobil projesi 2019″da ortaya çıkacak

Apple”ın elektrikli otomobil projesi 2019″da ortaya çıkacak

0

Apple, bugün itibariyle yeni elektrikli otomobil projesiyle ilgili detaylar verdi. Son bilgilere göre otomobilin çalışmaları Project Titan adı altında devam ediyor. Görünüşe göre Apple’ın bu konuda 2010’dan bu yana çalışmaları sürüyor, bu yıl itibariyle de, Wall Street’e göre Project Titan olarak duyuruldu. öte yandan yine Wall Street’e göre 2019 yılında duyurulması beklenen otomobil projesi; Project Ttan için 600 mühendis çalışıyor. 

Gün, sürücüsüz otomobillerin günüyken Apple’ın bu konuda pek parmağı yok gibi. Daha çok elektrikli otomobiller için yazılımlar, güç üniteleri ve dahası otomobilin kendisini geliştirmeye bakıyorlar. Aslına bakılırsa sürücüsüz- tam otomatik bir otombil geliştirmek, elektrikli otomobil geliştirmekten daha uzun süreli bir iş.

Apple‘ın belirlediği kritik tarih ise 2019.. İlk olarak otomobilin hard ware ve software kısımları halledildi, şu sıralar uzun süreli olarak sensörler üzerinde çalışılıyor. Haberlere göre, otomobilin tasarımı hazır sayılır.

2019 yılı Apple için biraz tehlikeli bir tarih. ABD pazarında ve gittikçe genişleyen bir Tesla gücü varken, üstelik sürüş menzilleri gittikçe çoğalıyorken, gelişmekte olan bir sektöre Apple bodoslama mı girecek, yoksa kademeli olarak mı göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here