Ana sayfa Donanım Apple”ın canavarı iMac Pro, A10 Fusion yardımcı işlemcisi ile “Hey Siri!”yi getiriyor!

Apple”ın canavarı iMac Pro, A10 Fusion yardımcı işlemcisi ile “Hey Siri!”yi getiriyor!

0

Yıl bitmeden Apple’dan tanıtmasını beklediğimiz masaüstü canavar iş istasyonu iMac Pro, çok yüksek donanımı ve doğru orantılı fiyatıyla gözleri yaşartarak gelecek. Yeni ortaya çıkan ekran görüntülerinden edindiğimiz bilgilere göre iMac Pro, her zaman kullanılabilir konumda bulunacak Hey Siri komutuna sahip olacak ve bunun teknolojik altyapısını mobil işlemci Apple A10 Fusion sağlayacak.

BridgeOS 2.0 yazılım paketinden elde edilen bilgilere göre, Apple iMac Pro, ARM mimarisine sahip bir yardımcı işlemci ile gelecek. Bir Mac’de ilk kez Apple tasarımı A serisi bir işlemci kullanılacak olması, firmanın MacOS üzerinde daha kesin söz sahibi olmasını, daha iyi kontrol sağlamasını kolaylaştıracak ve bunları yaparken de geliştiricileri sıkmayacak. Aynı çip, sisteme geleceği onaylanan Hey Siri komutunun çalıştırılması için de kullanılarak verimlilik ve fonksiyon bir arada yürütülecek. Ortaya çıkan raporlara göre, yardımcı çip iMac Pro kapalıyken bile çalışmaya devam ederek sesli Hey Siri komutunu bekleyecek.

Şuan için ARM tabanlı işlemciye sahip MacBook Pro modelleri, TouchID ve Touch Bar için T1 adlı birimden güç alıyor. Apple’ın kendi dizaynı ARM mimarisindeki işlemcilerini yakın zamanda Mac cihazlarda kullanmak istemesine yönelik bir hareket olduğunu düşündüğümüz bu hamle, görünüşe göre bir test olarak kullanılacak ve belki önümüzdeki yıllarda MacBook’larda A serisi Apple işlemcileri ana işleme gücünü sırtlanmış şekilde görebileceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here