Ana sayfa Donanım Apple”ın 2013 model iMac”leri satışta

Apple”ın 2013 model iMac”leri satışta

0

Yeni işlemcili ve daha gelişmiş grafik yetenekleri olan Apple’ın hepsi-bir-arada (All-in-One) bilgisayarı iMac’in son modelleri piyasaya sürüldü

Yeni iMac’ler daha önceki serilerde de olduğu gibi 21,5 ve 27 inç arasında değişen ekran boyutlarını incecik bir alüminyum gövdeye yerleştirmiş. Tasarımda pek bir değişiklik söz konusu olmasa da, görünenin ardında yani cihazın sistemlerindeki birçok yenilik oldukça heyecan verici.

Intel’in Haswell işlemcisini kullanan bu yeni iMac modellerinin giriş seviyesinde olanlarının epey güçlü bir dahili Iris Pro grafik kartı var. Daha ileri düzeydeki modellerde Nvidia GeForce 700 ve GeForce GTX 780M grafik kartları kullanılıyor.

802.11ac WiFi, en az 8 GB RAM ve PCIe tabanlı flaş depolama özellikleri olan yeni serideki bütün iMac modelleri daha hızlı bağlantı olanağı tanıyor. 1 TB ya da 3 GB Fusion Drive alanı olan iMac’lerin flaş depolama alanını da 1 TB’a kadar arttırmak mümkün.
ABD’de 21,5 inçlik modelinin 1300 dolardan, 27 inç ise 1800 dolardan satışta olduğu yeni iMac serisi Türkiye piyasasında henüz satışa çıkmadı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here