Ana sayfa Donanım Apple iMac Pro Perşembe gününden itibaren satışa sunuluyor

Apple iMac Pro Perşembe gününden itibaren satışa sunuluyor

0

Haziran ayında Apple”ın yaptığı açıklamada firmanın bugüne kadarki ilk iMac Pro modelinin bu ay satışa sunulacağı duyurulmuştu. Ve şimdi, satışların başlayacağı tarihe birkaç hafta kala cihazla ilgili bazı detayları almaya başladık.

Apple”ın web sitesinde bugün yapılan güncellemede iMac Pro”nun 14 Aralık Perşembe gününden itibaren satışa sunulacağı belirtildi. Bu açıklamada fiyat ya da teknik özelliklerle ilgili bilgilendirme bulunmuyor ama  duyduğumuz kadarıyla cihazın fiyatı 4.999$”dan başlayacak.

iMac Pro gibi gelişmiş bir cihaz tatil dönemleri öncesinde piyasaya sürebilmek için aceleye getirilecek cinste bir cihaz olmamakla birlikte, Apple”ın yıl sonundan önce çıkaracağı sözünü verdiği iki cihazdan biri. Diğer cihaz ise HomePode. Fakat firma geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada HomePod satışlarının 2018 yılı başlarına ertelendiğini söylemişti. Schiller”in yorumlarını göz önünde bulunduracak olursak iMac Pro”nun çıkışında gecikme yaşanmayacak.

Fiyatlar 4.999$”dan başlıyor

iMac Pro, geçtiğimiz yıl geliştirici topluluğundan gelen tepkilere bir cevap olma özelliği taşıyor. Geliştiricilerin, Apple”ın sattığı ürünler arasında güçlü seçeneklerin olmadığına yönelik endişelerini dile getirmelerinden sonra Apple yeni bir Mac Pro çıkaracağını duyurmuş, iMac Pro”yu da tanıtmıştı.

Her iki modelden bugüne kadar ayrıntılarına vakıf olduğumuz tek model iMac Pro oldu. Bu modelde Xeon işlemci, 5K ekran ve Radeon vega ekran kartı bulunacak.

Apple”ın iPhone X”da yaptığı gibi bazı YouTuber”lara iMac Pro”ya erken erişim şansı verildi. çıkan videoya sahip olanlardan biri de Marques Brownlee. Final Cut programının iMac severleri yeterince etkilemeyeceğini söyledi (Final Cut birincil tercih olarak yer almıyor olsa da, çok daha geniş tabanlı olarak kullanılan bir program. iMac Pro aynı zamanda siyah renk klavyenin şarj edileceği siyah renk şarj kablosu ile geliyor.

Jonathan Morrison” da Geekbench skorlarının incelendiği bir video çıkardı. Gün içerisinde birkaç video daha çıkabilir bu konuyla ilgili olarak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here