Ana sayfa Haber Apple ile İlgili Söylentiler

Apple ile İlgili Söylentiler

0

Sonbahar dönemi geldiğinde bütün teknoloji kuruluşları tanıtımlar yapmaya başlarlar. Apple kasım ayı içerisinde yapacağı ürün tanıtımlarında daha şimdiden pek çok söylentiye maruz kaldı. İpad’ler üzerinde yoğunlaşan söylentileri 4 farklı grupta toplayabiliriz.

Artık Çerçeve Ekranlar Azaltılıyor

Apple kuruluşuna ait iPhone XS ve XR’de olduğu gibi; ekran gövde oranında daha çok gövde üzerinde yoğunlaşılacak. Hatta bununla ilgili ikonik ana düğmenin tamamen kaybedilmesi üzerinde çalışıldığı ifade edildi.

Face ID Artık iPad’de

En çok heyecan yaratan sızıntılardan bir tanesi de bu oldu. Yeni iPad’lerin, Apple’ın Face ID sistemine yükseltileceği gelen bilgiler arasında. Böylece, çok daha güvenli bir kullanım bizi bekliyor olacak.

 

USB-C Özelliği

Bilmeyenler için ilk olarak USB-C nin ne olduğunu açıklamak gerekiyor. Apple’ın MacBook ve MacBook Pro dizüstü bilgisayarların da özel bağlantı noktası seçeneği olarak bu sistem kullanılmaktadır. Apple’ın yeni iPad’lerde USB-C üzerinden 4K HDR video çıkışını destekleyeceği de söyleniyor. Böylece artık Apple tabletleri; laptop ve masaüstü bilgisayarlarıyla çok daha uyumlu bir hale gelmiş olacak.

APPLE Kalem Güncellemesi

En rahat tasarımların yapılabildiği Apple kalemliği; özellikle de 2015 yılında çok daha fonksiyonlu bir hale getirilmişti. Ancak renkli logo eklenmesi konusunda bazı sıkıntılar yaşanıyordu. Geliştirilecek olan bu yeni kalem ile birlikte logo tasarımları başta olmak üzere, pek çok konuda daha renkli tasarımlara şahit olacağımız tahmin ediliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here