Ana sayfa İnternet Apple Google”ı yendi!

Apple Google”ı yendi!

0

Birçok alanda birbirleriyle rekabet içerisinde bulunan teknoloji dünyasının iki dev ismi, bakın bu sefer hangi alanda kozlarını paylaştı…
 

Apple ve Google, akıllı telefondan mobil işletim sistemine kadar birçok konuda birbirleriyle rekabet içerisinde bulunuyor. Bu iki dev ismin yaşadığı rekabet, en değerli markalar listesinde yerlerin değişmesine sebep oldu. Millward Brown Optimor adlı bir şirketin düzenlediği BrandZ adlı en değerli şirketler listesinde Google, uzun süredir liderlik konumunda bulunuyordu. BrandZ’nin son istatistiklerine göre artık lider Google değil. Google’ı tahtından eden firma ise, birçok alanda rekabet içerisinde bulunduğu Apple oldu. Değerini 153 milyon dolara çıkartan Apple’ı, değerini 111 milyon dolara çıkartan Google izliyor.

 

Apple vs. Google
Listenin üçüncü sırasında ise IBM yer alıyor. Microsoft beşinci olurken, Facebook 35. sırada yer aldı. Liste, 2011 yılında elde edilen kâr oranlarına göre hazırlanıyor. Dolayısıyla mevzubahis liste, firmaların 2011 ilk çeyrek kâr oranlarına göre elde edildi. Listenin tamamına ulaşmak için buraya tıklayın.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here