Ana sayfa Haber Apple geriledi ancak endişelenmesi gereken kim?

Apple geriledi ancak endişelenmesi gereken kim?

0

Mobil teknolojileri domine eden Microsoft, Google ve Apple gibi firmalar bu yıl itibari ile daha fazla ortak şirketler ile gündeme gelmeye başladılar. İş ortakları dev firmaları elbette zirveye oturtsa da, günlük grafik değişimleri firmaların planlarını da değiştirmesine neden oluyor. Aylardır gelen haberlerin yarısından fazlası Microsoft ile ilgili olmasına rağmen, öyle görünüyor ki, Microsoft‘un mobil plaftormlarda daha fazla yol alması gerekiyor.

Bugün, ortaya çıkan bir grafik iOS cihazların Android’lere nazaran %5’lik oran kaybettiğini gösteriyor. iOS istikrarına devam etse de, Android çıkışına hızla devam ediyor. Bu durumdan rahatsız olan firma ise, Microsoft.

 

Son dönemde Microsoft‘un Windows Phone‘u iyi işler çıkarsa da, bu durum henüz grafiklere yansımadı. 2014 yılında Apple’ın yaşadığı %67’lik hakimiyet oranına, Android %32’lik oran ile karşılık vermesi ile birlikte Microsoft A’dan Z’ye uygulama güncellemelerine ve sistem güncellemelerine gitti. Microsoft‘un bir yıllık planı içerisinde de Cortana bulunuyor. Grafik ile ilgili dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise, tablet satışlarının %90’lık kısımını iPad‘ler oluşturuyor, bunun sebebi ise Apple‘ın son dönemdeki iş ortağı IBM.

Apple‘ın işletim sistemi iOS için ilgi çekici bir başka detay ise, iPhone satışları ile iPad satışları arasında oldukça fazla fark bulunuyor. iPad‘lerin satış grafiği, işletim sistemi olarak baz alındığında &16’larda kalırken %51’lik kısım ise iPhone‘lardan oluşuyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here