Ana sayfa Mobil Apple deşifre olan iPhone 4G”yi geri istedi

Apple deşifre olan iPhone 4G”yi geri istedi

0

California’da bir barda bulunan iPhone 4G olayı büyüyor
 

Geçtiğimiz gün Kaliforniya, San Jose’de bir  barda bulunduğu ortaya çıkan iPhone 4G/HD teknoloji sitelerinde büyük çalkantıya sebep olmuştu. Bulunan ürünün arka kapağında “Apple California’da tasarlanmıştır” ibaresiyle birlikte kapasitesini belirten bölümünde XX GB yazıyordu. 80 GB dahili hafızası bulunan ürün, içerisinde iPhone OS 4.0 SDK çalışır vaziyette bulunmuştu. Bunun yanında şüpheli iPhone’un akranlarına göre biraz daha kalın olduğu gözlere çarpıyordu.

ürünün sahte ve bir çin imitasyonu olduğu iddia edildi. Hatta bir kullanıcı, akrabalarından birisinin aynen bu cihazdan aldığını, ürünün sahte olduğunu öne sürdü. Muhtemelen bunlar Apple’ın içini rahatlatan gelişmelerdi. Zira Gizmodo’nun iPhone 4G’yi barda düşüren 20 yaşındaki yazılım mühendisini ortaya çıkarmasından sonra şok bir gelişme yaşandı.

O şok gelişme neydi? Bir sonraki sayfada
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
 

 

 


Apple iPhone 4G’yi geri istedi
Buna göre Apple Kıdemli Başkan Yardımcısı Bruce Sewell, Gizmodo’ya bir mektup atarak şüpheli iPhone’u geri istedi. Sewell’ın, Gizmodo Yönetici Editörü Brian Lam’e gönderdiği mektupta aynen şöyle yazıyor:

“Sevgili Bay Lam,
GIZMODO olarak, Apple’ın olan bir cihaza sahip olduğunuzu gördük. Bu mektup cihazın Apple’a geri dönmesi için resmi bir istek niteliği teşkil etmektedir. Lütfen cihazı nereden teslim alabileceğim konusunda beni bilgilendirin.”

Sahteydi, gerçekti derken olay en sonunda bir yerden patlak verdi. Belki “sahte” iddialarıyla Apple biraz rahatladı, ancak gelişen olaylar doğrultusunda cihazı geri isteyerek, gerçekten üzerinde deneysel çalışmalar yaptıkları yeni nesil iPhone prototipi olduğunu gösterdi. Bununla beraber bunun Apple’ın bir taktiği olduğu, Gizmodo ile birlikte çalışarak yeni tasarım hakkında görüşleri duymak istediği için telefonu ortada biıraktığı iddiları ortaya çıktı.
 

 

 


 
Bunun yanında bir başka gelişme de Associated Press tarafında meydana geldi. Yayın organı, Gizmodo’nun sahibi olan Gawker Media’nın bir şekilce cihaz için 5000 dolar para ödediğini ortaya çıkardı. Bakalım iş derinleştikçe daha ne gibi yeni gelişmelere tanık olacağız?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here