Ana sayfa Donanım Apple”dan yeni iPod shuffle

Apple”dan yeni iPod shuffle

0

iPod shuffle artık sizinle konuşabiliyor

  Apple dünyanın en küçük müzik çaları yeni iPod shuffle”ı duyurdu. Yeni iPod shuffle”ın en önemli özellikleri önceki modelin yarısı boyutunda olması ve kullanıcısıyla konuşabilmesi olarak göze çarpıyor. Devrim niteliğindeki yeni “VoiceOver” özelliği, iPod shuffle”ın sevdiğiniz parçaların isimlerini, sanatçıları ve çalma listelerinizin isimlerini size söyleyebilmesini sağlıyor. üçüncü nesil iPod shuffle, sıradan bir AA pilden daha küçük ve içine 1000 taneye kadar parça sığabiliyor. Kontrollerin kulakluk kablosunda yer alması sayesinde çok daha rahat kullanılabiliyor olmasıysa yeni iPod shuffle”ın bir diğer özelliği. Bir tuşa basarak çalma, duraklama, ses ayarı, çalma listesi değiştirme gibi işlemlere ulaşabildiğiniz gibi sanatçı adı ve şarkı adını da duyabiliyorsunuz.
Tasarım yönünden de yenilikler taşıyan yeni iPod shuffle, alüminyum tasarımıyla çok şık ve entegre çelik klibi sayesinde de rahat taşınabilir özelliğini koruyor.
Apple iPod ve iPhone ürün Pazarlama Başkan Yardımcısı Greg Joswiak, iPod shuffle”ın şarkı, sanatçı ve çalma listelerinin isimlerini söyleyerek konuşabilme özelliğini vurgulayarak “küçük ve yeni iPod shuffle, çalma listesi bulunan ilk iPod shuffle olmasının yanı sıra, sizinle konuşarak müzik dinleme şeklinize devrim yaratan bir yaklaşım getiriyor” şeklinde konuştu.

iPod shuffle, önceki modelleri gibi Apple”ın popüler shuffle özelliğini temel alıyor. Ayrıca yeni özelliği sayesinde çalan şarkının adını ya da şarkıcısını hatırlayamadığınızda, bir tuşa dokunarak size söylemesini sağlayabiliyorsunuz. iPod shuffle bunun yanı sıra kullanıcısına pil ömrü gibi, durum bilgilerini de söyleyebiliyor. Yeni iPod shuffle Türkçe dahil tam 14 dilde kullanıcısıyla konuşabiliyor.  10 saate kadar pil ömrü sunan yeni iPod shuffle”ın gümüş ve siyah renkleri bulunuyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here