Ana sayfa Donanım Apple”dan şarj cihazı ve yeniden sarj edilebilir piller

Apple”dan şarj cihazı ve yeniden sarj edilebilir piller

0

Piliniz hiç bitmesin

Apple, ilk kez bir yeniden şarj edilebilir pil ünitesi ve şarj edilebilir pillerlerle fanatiklerinin karşısına çıktı. öncelikli olarak kablosuz Magic Mouse ve kablosuz klavyeler ile birlikte kullanılması öngörülen yeniden şarj edilebilir piller sayesinde kullanıcılar bir yandan her seferinde ayrı pil alarak bütçelerine ve çevreye zarar vermekten kurtulmuş oluyor, öte yandan bu avantajı Apple güvencesiyle yaşamış oluyorlar.

Beklenildiği gibi, Apple şarj ünitesi piyasadaki muadilleri gibi salt pil şarj etme özelliği ile öne çıkmıyor. ünite, pillerinizin şarjı esnasında da düşük enerji kullanımı ile avantajı adeta ikiye katlıyor. Sadece tek bir pili şarj edebilen unite, aynı anda iki pili de şarj edebilme özelliğine sahip. Apple tarafından üretilen piller için optimize edilmesine karşın unite, piyasada bulunan diğer şarj edilebilir AA tipi pillerle de işlev görebiliyor.

 

Paket içerisinden 6 adet yüksek performanslı ve yeniden şarj edilebilir AA tipi pil çıkıyor. Apple yetkililerine gore bu sayı, 2 adedi klavyeniz, 2 adedi Magic Mouse”unuz ve 2 adedi de şarj halinde olanlar olarak bölüştürülmüş. Piyasadaki diğer şarj edilebilir pillere oranla çok daha uzun ömürlü olan piller 10 yıla kadar işlev görebiliyor. Yapılan testlerde bir yıllık kullanımdan sonra bile yüzde 80 oranında tekrar şarj edilebildiği gözlenen Apple piller, her pil bitişinde yeni pil alma zorunluluğunuzu da ortadan tamamiyle kaldıracak gibi gözüküyor.

Şarj ünitesi ise kompakt ve küçük tasarımı ile mobil kullanım için de oldukça avantajlı bir görünüme ve hafifliğe sahip. Farklı standartlardaki fiş kullanımı durumuna karşı, aynı Mac”lerde olduğu gibi, değiştirilebilir fiş başlığı inceliği burada da es geçilmemiş. Böylece tüm yolculuklarınızda rahatlıkla şarj ünitenizi kullanabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here