Ana sayfa Haber Apple”dan mobil cihazlar için yeni hamle

Apple”dan mobil cihazlar için yeni hamle

0

Foxconn ile Apple arasında zaten iPhone konusunda bir anlaşma bulunuyordu. Bazı zamanlarda, Foxconn’un fabrika şartlarının iyi olmadığı dedikoduları nedeniyle bu anlaşma bazen sıkıntıya girse de, taraflar yeni malzeme üretimleri için tekrar anlaştı. çin’de gerçekleşen anlaşma, başlıca safir cam teknolojisini kapsasa da, Foxconn Apple mobil cihazları için daha patentleşmiş ürünleri üretecek. 

Foxconn tarafından “bir anlaşmadan daha fazlası” olarak adlandırılan anlaşma, başta safir teknolojisini, cilt hastalıklarını tetiklemeyen ürünlerin üretimini kapsaması bekleniyor. Daha önce bazı Apple ürünlerinin, kullanıcılarda alerjen etki uyandırdığı raporlanmıştı ve Apple bunun üzerine, materyal değişikliğine gitmeye karar vermişti.

Apple ile Foxconn daha önce iş yaptığı zaten biliniyor ancak bu iş birliği biraz daha ilgi uyandırıcı ve farklı. Foxconn’un safir cam teknolojisi ile ilgili daha önce hiçbir tecrübesinin bulunmaması ve Apple‘ın malzeme kullanımına verdiği önem, farklı bir gündeme gebe gibi duruyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here