Ana sayfa Donanım Apple’dan Magic Mouse

Apple’dan Magic Mouse

0

Bilgisayar sektöründe devrimlerin markası Apple, pazara sunacağı yenimouse”u Mac Magic ile yine ses getirmeye devam edecek.

Tasarımıyla oldukça şık bir görünüme sahip olan Mac Magic Mouse, standartmouse”lardan oldukça farklı bir yapıda bulunuyor. Optik ve lazer farelerdenfarklı olarak Magic Mouse’u yerinden oynatmanıza hiç gerek yok, MagicMouse’ta kontrolü sağlamak için notebooklardaki “touchpad” gibi üzerindekiözel pad’de parmağınızı gezdirmeniz yeterli.
 

 

 

 
Fare üzerinde istediğiniz yerde parmağınızı bir tekerlek varmış gibi hareketettirerek sayfaları kaydırabilir, çift parmağınızı soldan sağa hareketettirerek bilgisayarınızdaki albümler- resimler- internet tarayıcınızınsekmeleri arasında hızlı geçişler yapabilir, tek parmağınızla daireler çizerek ekranda aynı anda sağa sola ve aşağı yukarı kaydırmalaryapabilirsiniz. Kısaca, Magic Mouse ile iPhone/ iPod Touch ve MacbookPro’daki Multitouch deneyimini Mac OS X v10.5.8 üzeri işletim sisteminesahip Mac”lerde yaşayabileceksiniz.

Bu teknoloji, Mouse”u hareket ettirmeden kullanıcıların bilgisayarlarınıkontrol edebilmesine olanak sağlıyor. Magic Mouse, ayrıca Bluetootharabirimiyle çalışıyor ve kullanıcıları kablo karmaşasından kurtarıyor.

Yaklaşık 70 Dolar”lık bir fiyat etiketiyle ABD pazarında bu ay sonuna kadarsatışa sunulacak olan ve çoklu dokunmatik arabirimiyle dikkat çeken AppleMagic Mouse, enerjisini de iki adet AA pilden alıyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here