Ana sayfa Mobil Apple”dan iOS 5 söylentileri

Apple”dan iOS 5 söylentileri

0

Apple’ın mobil ürün kullanıcıları, iOS 4.3 ile henüz tanışmış olmalarına rağmen şimdi de yeni versiyon iOS 5 söylentileriyle karşılaşıyor…
 

Apple’ın başarılı mobil işletim sistemi iOS, daha henüz 4.3 versiyonuyla kullanıcılarının karşısına çıkmıştı. iPad 2 ile birlikte duyurulan iOS 4.3, özellikle performans geliştirmeleriyle ve AirPlay özelliğiyle büyük beğeni kazanmıştı. Ne var ki Apple tarafında sular hiç durmuyor ve şimdi de, mobil işletim sisteminin yeni versiyonu iOs 5’in, 2011 sonbaharında yayınlanacağı iddia ediliyor. Bu iddiaların kaynağı ise firmanın içerisinden geliyor. Daha önce benzer olarak, iPad 3’ün de bu sonbahar piyasaya sürüleceği söylentisinin çıkması, 2011 sonbaharını ve bu söylentileri bir adım daha öne çıkarıyor.

 

Apple iOS
iOS 5 ile birlikte MobilMe’nin de ücretsiz versiyonunun mobil işletim sistemine entegre olması bekleniyor. Kişi listesi, elektronik posta adresi, fotoğraf/video/müzik dosyaları ve diğer bilgilerinizi servis üzerinden senkron ederek, iPhone, iPad, Mac ve PC üzerinden erişmenizi sağlayan MobileMe, iOS 5’in en büyük kozlarından biri olabilir. Ne var ki Apple, ilk duyurduğunda yıllık 100 Dolar üyelik parası istediği fakat popülerliğe kavuşmasını sağlayamadığı MobileMe’yi ücretsiz hale getirecek mi meçhul.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here