Ana sayfa Yazılım Apple”dan iBooks 2 sürprizi

Apple”dan iBooks 2 sürprizi

0

Apple’ın beklenen etkinliği dün gerçekleşti; ortaya iBooks 2 çıktı

Apple dün iBooks 2 uygulamasını, düzenlediği özel bir etkinlikle duyurdu. iBooks’un yeni versiyonunun eğitim marketine yeniden can vereceği umuluyor. New York’taki Guggenheim Müzesi’nde iBooks’un yeni jenerasyonunu tanıtmak için sahneye Phil Schiller çıktı. iBooks 2’nin umudu, sıkıcı ve ciddi ders kitaplarını daha ilgi çekici ve interaktif deneyim yaratan bir hale getirmek.
 

iBooks ve dolayısıyla iBooks 2’yi ilgi çekici yapan, sayfalar dolusu denklemleri art arda sıralamayıp, bunları e-ders kitaplarıyla mümkün olduğunca interaktif hale getirmesi. Bunu yapmanın yolu da görseller eklemekten geçiyor. Apple tanıtım videosunda bir böcek konusu işleyerek bunu gösterdi. Böceğin çeşitli bölgelerini seçebiliyor ve bu bölgeler hakkında daha detaylı bilgi alabiliyorsunuz. Ayrıca çeşitli ufak detaylar da var; örneğin kelimelerin anlamları gibi…
 

Notlar gibi başka özellikler de var, bu sayede çalışma kartları yapabiliyorsunuz. Konularla ilgili çok sayıda ufak testte içeriyor iBook ders kitapları. Apple ayrıca iBooks Yazarlığı’nı da duyurdu, yani ücretsiz olarak iBook’unuzu yazabilir ve yayınlayabilirsiniz.
 

Uygulama ücretsiz fakat ders kitaplarının çoğu ücretli. Bu uygulamadan yararlanmak için bir de iPad’inizin olması gerektiğini unutmayın.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here