Ana sayfa Haber Apple”dan hack olayı ile ilgili açıklama

Apple”dan hack olayı ile ilgili açıklama

0

Apple, iCloud hack saldırısı ile ilgili bugün kendini savunan bir açıklama yaptı. Resmi bir açıklama olan duyuru hem resmi siteden yayımlandı hem de yetkililer haber kanallarına yaptıkları demeçler ile gerçekleşti. 

Başta Jennifer Lawrence olmak üzere ünlülere yönelik yapılan iCloud saldırısı sonucu gözler Apple‘a çevrilmişti ve bugün itibari ile firma durum ile ilgili hem kendini savundu hem de bu tarz saldırıların yaşanmaması adına güvenlik prosedürlerini tekrar hatırlattılar. Apple’ın açıklamasına göre, Apple‘ın servis sağlayıcılarında güvenlik sıkıntısı veya açığı yaşanmıyor. Sıkıntı, kullanıcıların yanlış şifre kombinasyonu ve güvenlik sorusu kullanılması sonucu olduğu söylendi. 

Elimize ulaşan Apple‘ın resmi açıklaması ise şu şekilde:

 

CUPERTINO, Calif. -” ünlü isimlere yönelik saldırıyla ilgili bilgilerimizi ve araştırma sonuçlarımızı güncelleme gereği duyduk. Olay sonrasında Apple‘ın mühendislerini bu konuya ilişkin araştırma yapmak adına görevlendirdik. Elbette kullanıcılarımızın güvenliği ve gizliliği bizler için ilk plandadır. 40 saatlik bir araştırma sonucunda mühendislerimizin raporları doğrultusunda; sistemlerimizde bir açık bulunmamıştır. ünlülerin hesapları güvenlik sorusu ve basit şifre kombinasyonları sebebiyle hacklenmiştir.  Böylece, iCloud veya Find my iPhone platformlarında sistem olarak bir açık bulunamamıştır.

Kullanıcılarımızın bu çeşit saldırılardan korunabilmesi adına, herkesten support.apple.com sitesindeki adımları izleyerek kendilerine şifre belirlemeleri gerekiyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here