Ana sayfa Haber Apple”dan ertelemeli iPad lansmanı

Apple”dan ertelemeli iPad lansmanı

0

Apple, 2 ayda yaklaşık 4 farklı mobil cihazını erteleme kararı aldı. Tanıtımını yapacağı Apple TV, iPad Air 3, iPad Pro gibi cihazlarını erteledi ve bunlara ek olarak eylül ayında tanıtılacak olan, en azından beklentileri olan MacBook Air‘ın da ertelenmesiyle birlikte 4 farklı teknolojisi ertelendi. Nedeni olarak da çinli üreticilerle ilgili yaşanan problemler ve Apple’ın bugünlerde kendisini yazılım teknolojilerine vermesi olarak gösteriliyor. Bugünlerde iOS 9‘un da tam sürümünü hazırlamaya çalışan Apple, bir taraftan da IBM’le yürüttüğü yazılım geliştirmelerini de yürütmeye çalışıyor. Eylül ayında ise bilinmeyen bir iPhone bizleri bekliyor, bilinen adlarıyla iPhone 6C, iPhone 6S, yeni nesil iPhone’lar. Fakat Apple’ın eylül ayında tanıtmak istediği 2 farklı iPad modeli de ertelendi.

Son raporlara göre, iPad Air 4 yakın dönemde tanıtılacak fakat daha küçük ekran boyutlarına sahip olan iPad Air 3‘ü 2016’ya sarkıttı. Aynı dönem içerisinde, Apple, iPad Air 3′ü ve iPad Pro’yu tanıtmakla birlikte beklenen MacBook Air’ı da lansmanda tanıtacak.

Ayrıca Apple, bu ertelenmiş lansmanında “stylus” inputlarını da tanıtacak. Kalem aksesuarları, kılıflar ve klavyelerin de tanıtılması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here