Ana sayfa Haber Apple”dan bir taşla iki kuş

Apple”dan bir taşla iki kuş

0

Teknoloji devi Apple, büyümesini satın almalarla sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl biri 3 milyar dolarlık Beats olmak üzere toplam 29 şirket satın almasına imza atan Apple, şimdi de popüler radyo uygulamalarından Swell‘i satın aldığını duyurdu.

Henüz yeni bir uygulama olmasına rağmen günden güne popülerleşen Swell, önce sadece iOS üzerinde hizmet veriyordu ancak aralarında Google Adventures de olmak üzere bir çok fondan 7 milyon doların üzerinde yatırım alınca, Android sürümünü de geliştirdiğini duyurmuştu. İşte Apple, bu popüler uygulamayı 30 milyon dolar civarında bir bedelle satın aldı.

Apple’ın bu satın almasının ardından Swell uygulaması yayın hayatına son verecek ve uygulamanın özellikleri, iTunes içerisine dahil edilecek. Böylece Apple iTunes, canlı radyo yayını da yapmaya başlayacak. Bu şekilde iTunes’ın gelirlerinin katlanarak artması hedefleniyor. 

öte yandan Apple bu satın almayla, Swell’in Android platformlarında yer almasının da önünü kesti ve Google Play evrenine bir çelme (daha) takmış oldu.

swell

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here