Ana sayfa Haber Apple Çin Yasağı: iPhone yazılımı güncellemesi Geliyor

Apple Çin Yasağı: iPhone yazılımı güncellemesi Geliyor

0

Apple; eski iPhone’larının bazılarının Çin’de satılmasını yasaklayan mahkeme emrinde, bir yazılım çözümü bulduğunu iddia ediyor. Reuters’e yaptığı açıklamada şirket; “önümüzdeki hafta başında” bir yazılım güncellemesi yayınlayacağını açıkladı. Bu raporda; “davada söz konusu olan iki patentin  işlevselliğinin” ele alınacağı belirtildi.

Apple Bu Yasağı Nasıl Bertaraf Edecek ?

Yasağın ilk duyurulduğu zaman Apple CNBC’ye; yazılımının en yeni sürümü olan iOS 12‘nin bu patentleri ihlal etmediğini iddia etti. Doğruysa; etkilenen iPhone modellerini iOS 12’ye güncellemek için bir güncelleme yayınlamak, kararı tersine çevirmek için yeterli olabilir.

Apple; Çin’de yasağın yeniden gözden geçirilmesi için bir talepte bulundu. Ancak tüm bunlar Apple müzik ve Qualcomm arasındaki anlaşmazlığı daha da arttıracak.

Çin’de Apple ve Qualcomm arasındaki anlaşmazlık; iki şirket arasındaki küresel yasal savaşın sadece bir parçası. Qualcomm daha önce ABD’de iPhone’ları yasaklamayı denedi ve Apple’ın kaynak kodunu çaldığını ve rakip İntel ile paylaştığını iddia etti.

Bu arada Apple; daha önce Qualcomm’un patentlerinin kullanımı için dramatik olarak fazla ücret talep ettiğini iddia etti. Tüm bunlar göz önüne alındığında; Apple ve Qualcomm arasındaki problemlerin bu güncelleme ile daha çok artacağı tahmin ediliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here