Ana sayfa Donanım Apple CEO’su “Tim Cook”tan bir ilk

Apple CEO’su “Tim Cook”tan bir ilk

0

Bu ay içinde “çankaya Köşkü”nde Türkiye Cumhurbaşkanı “Abdullah Gül”ün davetlisi olarak “Apple” CEO“su “Tim Cook” ülkemize ziyarette bulunmuştu. “Tim Cook”un Türkiye”ye geliş sebebi ise eski bir olaya dayanmaktaydı. 2012 yılında Cumhurbaşkanı “Abdullah Gül”, “A.B.D”nin Kaliforniya eyaletinin şehri olan “Cupertino”ya ziyaret gerçekleştirmişti. “Cupertino”; “Apple” fabrikasının bulunduğu en önemli yer. Bu  ziyarette Cumhurbaşkanı “Abdullah Gül”, “Apple” ve “Apple” ürünleri ile ilgili “Türkiye”den gelen istek ve düşünceleri Apple CEO”su “Tim Cook”a iletmişti.

 

Apple CEO

 

Bu ziyarette “Abdullah Gül”, “iOS” klavyelerinin türkçeleştirilmesini istemişti. Bu ziyaretten sonra “Apple” CEO”su “Tim Cook” da bir iade-i ziyaret gerçekleştirdi. “çankaya Köşkü”nde Cumhurbaşkanı “Abdullah Gül”ün davetlisi olarak katıldığı toplantıda, Türkiye hakkındaki düşünceleri ve “Zorlu Center”daki “Apple Mağazası”nın açılış tarihiyle ilgili bilgiler verdi. Görüşmede en dikkat çeken konuların başında Cumhurbaşkanı “Abdullah Gül”ün “Siri” ile ilgili sözleri oldu. “Gül”ün teknoloji ile arasının iyi olduğu çoğu kimse tarafından bilinmekte. “Tim Cook”un, “Abdullah Gül” ve “Türkiye”deki kullanıcılardan gelen talepleri yerine getirdiği gözüküyor.

 

 

 

 

2012 yılında “Cupertino” “Apple” fabrikasına yapılan ziyarette Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “iOS” klavyelerinin türkçeleştirilmesini istemişti. Bu isteği yerine getirilen “Abdullah Gül”ün bir diğer isteği de “Siri”nin türkçeleştirilmesi oldu. önceki taleplerini yerine getirdiği için teşekkürlerini “Tim Cook”a ileten “Gül”. “Apple”ın yenilikçi teknolojilerinden memnun kaldığını da sözlerine ekledi. “Tim Cook”un, “Abdullah Gül”e sözleri ise “Siri” ile ilgili türk kullanıcılarımızdan çok sayıda tweet alıyoruz, bu konuyu da halletmeye çalışacağız” şeklinde oldu. “Abdullah Gül”ün “Apple”a ziyareti ve sonrasındaki gelişmeler “çankaya Köşkü“nde “Apple” ürünlerinin yoğun olarak kullanıldığı şeklinde yorumlandı.

 

Apple CEO

 

Dünyada ilk kez bir “Apple” CEO”su “Apple Mağazası“nın açılışına katılacak. Dünyada birçok “Apple Mağazası” açıldı; lakin hiçbirine ne “Steve Jobs” ne de “Tim Cook” katıldı. “Tim Cook”, İstanbul”daki “Apple Mağazası”nın dünyada bir ilk olacağını en çok “Apple” ürünü kullanan ülkelerin başında “Türkiye“nin birinci sırada yer aldığını, “Apple” mağazasının açılışını herkes gibi merak içinde beklediğini ve açılışa katılacağı için büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.  Acaba “Steve Jobs” yaşasaydı Türkiye”deki “Apple Mağazası”nın açılışına katılır mıydı? Kimi insanların şimdiden bu soruyu kendilerine sormaya başladıkları kesin.      

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here