Ana sayfa Haber Apple bir sonraki güncellemeyle işlemci yavaşlatmayı opsiyonel hale getirecek!

Apple bir sonraki güncellemeyle işlemci yavaşlatmayı opsiyonel hale getirecek!

0

Apple’ın bataaryası eskiye iPhone modellerini bilerek yavaşlattığı ortaya çıkarıldıktan sonra firmaya karşı inanılmaz bir nefret fırtınası ortalıkta dolaşmaya başladı ve Apple, açılan davalardan ve kamuoyu tepkisinden kurtulmak için bazı açıklamalar yapmak, özürler dilemek zorunda kaldı. Hiç biri yetmeyince şimdi de özelliği opsiyonel hale getirecek olan firma, haberi CEO Tim Cook aracılığıyla paylaştı.

Tim Cook’a göre, Mart ayında gelecek güncelleme ile birlikte iOS 11 kullanıcıları pil kapasitesine bağlı olarak işlemcinin yavaşlatılmasını içeren özelliği dilerlerse devre dışı bırakabilecekler. ABC ile röportajında “Kullanıcılara pillerinin durumuyla ilgili olarka sürekli bilgi vereceğiz, bu konuda çok saydam olacağız” dedi. 

Güncellemenin özelliği kapatıp açma fonksiyonunu eklemesinin dışında kullanmaya devam edecek kullanıcılar için ise performanslarının pile bağlı olarak ne zaman kısıtlandığıa dair açık bildirimler ve mesajlar gönderileceği belirtildi. 

Cook, işlemcinin yavaşlatılmasını kullanıcı deneyimini korumak adına tavsiye ettiğini ve güncellemeyle birlikte gelecek olan seçeneğin kapatılmamasını daha doğru bulduğunu belirtti. 

Apple CEO’su ayrıca, oldukça garip bulduğumuz bir tutum içerisinde batarya değişim ücretinde indirim yapmanın ücretsiz değişim sunmaktan daha “mantıklı” olduğunu belirtti. Gerekçe olarak ise “kullanıcılar her şekilde bi süre sonra yeni bir bataryaya ihtiyaç duyacak” dedi. Bu ifade, Apple’ın kullanıcıların şikayetlerini mi yoksa açılan davaları mı dinlediğini açıkça ortaya koyuyor ve malesef firmanın aç gözlülüğünü de ortaya koyuyor diyebiliriz. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here