Ana sayfa Haber Apple Beats Music uygulamasını kapatıyor

Apple Beats Music uygulamasını kapatıyor

0

Apple, geçtiğimiz aylarda iOS için yayımladığı ve ardından Android için yayımladığı Beats Music uygulamasını kapatmaya karar verdi. Aslında dedikodu bir süredir devam ediyordu ancak Apple, son yayımladığı haberle bu dedikoduları doğruladı. Apple‘ın konuyla ilgili yöneticisi Dale Bagwell,, Apple Beats Music uygulamasının 30 Kasım 2015 tarihinde kapatılacağını ve aynı zamanda Android için yayım hayatının da bitirileceği belirtildi. 

Aslında iOS için iyi bir uygulamaydı Beats Music. Birçok şarkıcı-sanatçı da Beats Music için desteğini duyurmuşken aynı zamanda Beats 1 Radyo’nun da gelişimi müzik konusunda alternatifleri belirlemişti. Sanıyorum ki artık Apple, tüm müzik yayın hayatına Beats 1’le devam ettirecek.

Apple Beats Music geçtiğimiz bahar döneminde bol bol reklamı yapıldıktan sonra 30 Haziran 2015 yılında iOS 8.4 için yayımlandıktan sonra Spotify‘a ve YouTube Music servislerine rakip olmuştu. Böylece Spotify kullanıcıları da rekabetten faydalanarak daha kaliteli bir servis kullanmaya başladılar.

Beats Music‘in son müzik yayın tarihi 30 Kasım 2015.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here