Ana sayfa Haber Apple, bataryaları eskiyen iPhone”ları bilerek yavaşlattığını doğruladı!

Apple, bataryaları eskiyen iPhone”ları bilerek yavaşlattığını doğruladı!

0

Daha önceki haberlerimizde de bahsettiğimiz gibi güncellemeler sonrası yavaşlayan cihazların sorumlusunun eskiyen bataryalar olduğunu düşünen Reddit kullanıcıları, çok sayıda işlemci testi paylaşmış ve bunlara göre resmi olmasa da pilin eskimesinin performansı negatif yönde etkilediği kanıtlanmıştı. Bu iddiaları kesinleştiren açıklama Apple’dan geldi.

Bataryaları zayıflayan cihazlarda bilerek ve isteyerek işlemci gücünü azaltan Apple, bunu pil ömrünü kullanılabilir seviyede tutarak daha uzun ömürlü cihazlar elde etmek amacıyla yaptığını açıkladı. Bu şekilde bir yöntemi uygulamaya devam edeceklerini de belirtti. 

Firmanın TechCrunch’a yaptığı bir açıklamada iPhone 6, iPhone 6S ve iPhone SE’nin bu özelliğe sahip olduğu, iPhone 7’nin ise iOS 11.2 güncellemesi ile birlikte bu özelliği aldığı belirtildi. özelliğin zaman içinde pil ömrünü korumak ve soğuk ortamlarda cihazın kapanmasını önlemek amacıyla yerleştirildiği de açıklamaya eklendi.

Bu özellik sebebiyle cihazı yavaşlayan ve yeni bir iPhone almak istemeyen kullanıcılar, pillerini değiştirerek ya da değiştirterek performans problemlerine çözüm bulabilirler. Bizce Apple bu konuda daha açık sözlü olmalı ve böyle bir özelliğin varlığını kullanıcılarıyla paylaşarak gereksiz spekülasyonların önüne geçmeliydi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here