Ana sayfa Sektörden Apple Artık 1 Trilyon Dolarlık bir Firma!

Apple Artık 1 Trilyon Dolarlık bir Firma!

1

Apple ABD’de 1 trilyon dolarlık market değerine ulaşan ilk şirket olmayı başardı. Güçlü bir üçüncü çeyrek ekonomik raporu paylaşan firma, kendisinin ve analistlerin beklentilerini geçmeyi başardı. Çizilen bu olumlu tablo, dördüncü çeyrek için de güçlü öngörüler ve beklentiler ortaya çıkardı.

İlgili Haber: Amazon deli gibi para kazanmaya devam ediyor – 2 milyar dolar kâr!

Dün sabah hisse başı 207,05 dolara ulaştığında firma 1 trilyon doları aşmayı başardı. Piyasanın dalgalı havası sebebiyle Apple’ın 1 trilyon dolar seviyesinde çok uzun süre kalmama ihtimali mevcut fakat düşse de geri dönüp bu değerin üzerine çıkacaktır. Teknik olarak 1 trilyon dolara ulaşan firma ünvanı PetroChina firmasına ait. Çinli petrol ve doğalgaz firması 2007 yılında kısa süreliğine bu değerde kalmıştı.

ABD merkezli, şimdiye kadar ilk kez 1 trilyon dolar hedefine ulaşan Apple, şuan için bu konuda aynı zamanda da tek. Piyasadan gelen haberlere göre ise Apple uzun süre yalnız kalmayacak: Amazon da hemen hemen 1 trilyon değere ulaştı.

Ne olursa olsun, sembolik bir mil taşı olan bu durum, iPhone üreticisine ya da bize ciddi bir değişiklik olarak yansımayacak. Apple’ın 999 milyar dolar ya da 1 trilyon değere sahip olması arasında neredeyse bir fark yok. Her ikisi de inanılmaz derecede zengin ve sektöründe iz bırakan bir şirketin değeri olarak karşımızda.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here