Ana sayfa Haber Apple AirPower’ın çıkış tarihi belli oldu

Apple AirPower’ın çıkış tarihi belli oldu

0

Apple AirPower‘ın ne zaman geleceği konusunda o kadar çok belli belirsiz tarihler zikredildi ki adeta efsaneye dönüştü. Geçtiğimiz yıl duyurulan kablosuz şarj cihazının en başta ocak ayında çıkması bekleniyordu, daha sonra bu tarih daha ileri atıldı. Şimdi AirPower hakkında yeni bir tarih bilgisi ortalarda dolaşmaya başladı.

Apple AirPower biraz daha bekletecek görünüyor, son gelişmelere göre AirPower 2018 eylül ayında satışa sunulacak. Eğer iddialar doğruysa Apple, AirPower’ı yeni iPhone’larla birlikte çıkaracak. Çıkış tarihi hakkında bilgiler veren kaynaklar  Apple’ın bir dizi sorunla karşılaştığını ve bu yüzden AirPower’ın çıkışını ertelediğini belirtiyor.

Tarih veren kaynakların hazırladığı raporlara göre AirPower’da ısınma ve yazılım problemleri ortaya çıkmış. Apple mühendislerinin bu sorunları çözmek üzerine yoğunlaştıkları belirtiliyor. Bununla birlikte aynı kaynak şu anda AirPower’ın Apple çalışanları tarafından test edildiğini de belirtiyor. Bunlar dışında raporda başka bir detay bulunmuyor.

Apple AirPower, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X dışında Apple Watch ve AirPods’u da şarj edebilme yeteneğine sahip.

Kaynaklar;
Appleinsider
9to5Mac

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here