Ana sayfa Donanım Apple AirPower kablosuz şarj padi Eylül’de satışa çıkacak

Apple AirPower kablosuz şarj padi Eylül’de satışa çıkacak

1
Görsel: Apple

Teknik sıkıntılarla karşı karşıya kalan Apple, tüm ürünlerini aynı anda şarj edebilecek kapasitedeki kablosuz şarj padini bu Eylül’de tanıtmayı planlıyor. Firmanın üç farklı cihazı aynı anda şarj etme kapasitesine sahip olacak ürünü AirPower, yüzeyin her yerine eşit güç dağılımı yapabilecek. Cihaz üretim sürecine dahil olan teknik zorluklar sebebiyle aksamaya devam ediyor.

Bundan 282 gün önce bir WWDC konferansında tanıtılan, en azından ortaya çıkarılan kablosuz şarj matı, ya da padi, modern iPhone modellerini, Apple Watch serisini ve özel bir kılıf desteğiyle AirPods kablosuz kulaklıkları şarj edebilecek. Apple mühendisleri, son raporlara göre teknik zorluklarla karşılaştıklarından cihazın satışa çıkması bu kadar gecikti ve gecikmeye devam ediyor. Teknik zorlukların ortaya çıkmasının başında AirPower ile vadedilen önemli özellikler geliyor. Bu özellikler, ürünün üç cihazı birden aynı anda şarj edebilmesi, yüzeyin her yerinde şarj edebilmesi ve bunları yaparken aşırı ısınmaması olarak sayılıyor.

Gecikmelerden faydalanan birçok firma AirPower benzeri ürünler sunuyor

Apple’ın yaşadığı gecikmeleri kendilerine fırsat bilen çok sayıda firma, boşluğu doldurmak için benzer özelliklerde cihazlar ortaya çıkarıyorlar. Bu cihazlardan şuan için en çok dikkat çekeni Plux adlı Indiegogo kampanyası. 595 bin dolar toplamayı başaran proje, kullanıcıların bu tür bir cihaza ne kadar talep gösterdiğini gözler önüne seriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here