Ana sayfa Haber Apple AirPods’un yeni versiyonu AirPods 2″ye ilk bakış

Apple AirPods’un yeni versiyonu AirPods 2″ye ilk bakış

0

iOS 11 güncellemelerine dayandırılan yeni bir sızıntıyı gündeme getiren Steve Troughton-Smith Apple Airpods”un yeni versiyonunun bir resmini açığa çıkardı. Troghton-Smith “iPhone x”e ait bir görüntüye yazılım içerisinde henüz ulaşılamamış olmakla birlikte LTE Apple Watch ve yeni AirPods”lara ait görüntülere ulaşıldığını belirtti.

Yeni AirPod”lar da bütünüyle beyaz renk şarj kutusu ve beyaz kulaklıklarla eskisine oldukça benziyorlar. Kutunun tasarımı, mevcut kutunun “istiridye kabuğu” tasarımıyla aynı fakat göze çarpan bir değişiklik var: LED şarj etme göstergesi olan “durum ışığı”, kutunun içinden dışına taşınmış.

AirPod”lar kutu içindeyken LED pod”ların şarj durumunu gösteriyor fakat kutudan çıkarıldıklarında LED ışığı kutunun kendi durumunu gösteriyor. Yeşil şarj olduğunu, koyu sarı renk parıltı ise şarjın azaldığını gösteriyor. Bugün yayınlanan kısa videoda LED ışığı parlak beyaz renkte görünüyordu. Apple”ın destek sitesi beyaz ışığın AirPod”ların başka bir cihazla kullanılmak üzere hazır olduğuna işaret ettiğini söylüyor. Bu da benzeri bir LED tasarımının yeni AirPod”larda olacağına işaret ediyor.

Geçtiğimiz gece yayınlanan iOS 11 sızıntılarının ilk dalgası, bugün paylaşılan kablosuz kulaklıkların geliştirilmiş versiyonu olacağı düşünülen “AirPods 1,2,”yi referans alan açıklamalar içeriyordu. Şüphesiz ki tek bir resim ve 2 saniyelik bir video klip ile AirPod 2.0″a gelecek başka yeni özelliklerin ne olabileceğini kestirmek imkansız olmakla birlikte Apple, yeni modeli iki gün sonra Salı günü iPhone etkinliğinde açıklamaya hazır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here