Görsel: TechRadar

Önümüzdeki Eylül ayında üç farklı iPhone modeli çıkarmasını beklediğimiz Apple, bu modellerden bir tanesine OLED yerine LCD ekran koyacak. Bu ekran türü çok daha ucuza mal edildiği için fiyatlandırma daha uygun yapılacak. Apple, bu 6,1 inçlik ucuz iPhone modelinin en çok satan model olacağını tahmin ediyor.

Uygun fiyatlı dedik ama tabi ki 500 liralık (bkz. Oha, o fiyata telefon mu kaldı?) bir iPhone görmeyeceğiz

The Wall Street Journal tarafından irdelenen Apple planları, şimdiye kadar elde edilen söylentilerle birleştirildiğinde Eylül’de üç farklı iPhone tanıtılacağı neredeyse kesin bir bilgi. Bu üç modelden ikisi 5,8 ve 6,5 inçlik OLED ekranlara sahip olacakken bir tanesi 6,1 inçlik LCD ekrana sahip olacak. Apple’ın Asya’daki tedarikçilere geçtiği siparişleri de dikkate alırsak firma tahmin edilenden çok daha fazla LCD ekran siparişi vermeye devam ediyor. Bu sipariş miktarı, firmanın LCD ekranlı modelin ne kadar çok satacağını düşündüğüne bir kanıt olarak gösterilebilir.

İlgili Haber: 1500 TL altı en iyi akıllı telefonlar

OLED ve LCD ekranlar arasında uzun zamandır süregelen bir mücadele mevcut. OLED ekranlar daha yeni bir teknolojiye sahipler ve kullanıcıya daha iyi bir deneyim sunuyorlar. LCD ekranlar, bu alanlarda biraz geriye düşseler de uygun fiyatları ve OLED’lere kıyasla bazı keskin avantajlara sahip olmaları, hala akıllı telefonlarda yer almalarına sebebiyet veriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here