Ana sayfa Donanım Apple 2018 yılında daha ucuz bir Macbook Air modeli çıkarabilir!

Apple 2018 yılında daha ucuz bir Macbook Air modeli çıkarabilir!

0

2018 yılında yeni bir laptop almayı düşünüyorsanız ve istediğiniz cihaz hafif, uzun pil ömürlü ve kullanışlı türdense birkaç ay daha beklemenizde fayda var. Apple hakkında genelde yanılmayan KGI firmasının analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın şimdiki modelden daha uygun fiyatlı bir Macbook Air üzerinde çalıştığını ve birkaç ay içinde tanıtacağını açıkladı.

Şimdiki modelin 999 dolardan başlayan fiyat etiketi, cihazı malesef pek de uygun fiyatlı bir ürün kategorisine sokmuyor fakat Apple ekosistemine girmek isteyen ve hafif, hızlı bir bilgisayar kullanmak isteyenlerin en ucuz tercihi olan Macbook Air, daha uygun fiyatlı bir alternatife kavuşuyor. Apple’ın bu uygun fiyatlı model ile 2018 yılında dizüstü bilgisayar satışlarını % 10-15 arasında arttırmayı hedeflediğini de ifade eden Kuo, Apple’ın daha önceden de ortaya çıkan Macbook modellerinde Intel’i bırakıp kendi özel işlemcilerini kullanacağı bilgisinin de altını çizdi. Bu özel işlemciler şimdiye kadar kamera işlemesi, Touch Bar kontrolü gibi işlevlerde zaten kullanılmaktaydı ancak cihazın kalbinde atan ve ağır iş yükünü sırtlayan birimler hep Intel’den başkası olmadı.

Birkaç ay içerisinde Apple’ın tanıtmasını beklediğimiz daha uygun fiyatlı Macbook Air, firmanın sektörde yer alan uygun fiyatlı Windows laptop üreticileriyle rekabet etmesine katkı sağlayacak ve üst seviye Chromebook’lara karşı da bir koz elde etmesine izin verecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here