Ana sayfa Haber Apple 2015 Nisan”ında yeni Mac işletim sistemini duyurabilir.

Apple 2015 Nisan”ında yeni Mac işletim sistemini duyurabilir.

0

 

Bir sıcak Apple haberi daha…

Editörün notu:Haberi okurken, biraz daha keyifli olması için Slash’in bu parçasını sizlerle paylaşıyorum. İyi vakit geçirmeniz dileği ile.

Apple,OS X Yosemite‘nin gelişimini hemen hemen tamamladı, ortalıkta bugsız, sorunsuz stabil çalışan bir Yosemite olduğu Apple tarafından savunulsa da, tabi bu konuda son söz kullanıcılardan. Yosemite gelişimini tamamlamışken, Apple’ın, Yosemite’den önce 2017’nin yeni işletim sistemininin çalışmalarına başladığı savunuluyor. Bu sebepten ötürü Apple’ın nisan’da tanıtacağını duyduğumuz yeni işletim sistemi Yosemite’den daha hızlı gelişen bir işletim sistemi olacak. Yosemite’nin beta sürümleri biraz vakit almıştı.

Apple’ın nisan’da, bilindiği üzere bir yazılım konferansı var. Bu tarz geliştirici konferansların yeni nesil işletim sistemlerinin asıl doğduğu yerdir ve bu konferanstan da iOS 9’un ve yeni Mac işletim sisteminin prototipleri tanıtılacak. üstelik iOS 9‘un da bu tarihte betasının da gelebileceği gelen haberlerden. Bu sistemlerin barındıracağı özellikler henüz basında yer almıyor. Ek olarak, yeni işletim sisteminin adının Apple‘ın asistan uygulaması olan Siri‘nin verildiği de konuşuluyor.

Bu haberle ilgili yeni bilgiler ulaştıkça bu haber güncellenecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here