Ana sayfa Haber Apple 2.5mm”lik ses giriş teknolojisinin patentini aldı

Apple 2.5mm”lik ses giriş teknolojisinin patentini aldı

0

Apple’ın yeni bir patenti daha ortaya çıktı. 9,142,925 serili patent, tüm Apple cihazlarıyla uyumlu olarak geliştirilmiş ve birkaç yıl içerisinde yeni Apple teknolojileri bu müzik bağlantısıyla işini görecekler. Apple’ın bu patentle yapmak istediği şey, aksesuarların daha az yer kaplaması ve cihazları kullanırken aksesuarların pek ön plana çıkmaması doğrultusunda.

Apple’ın müzik ve sosyal medya işlerini yürüttüğü Beats Music‘in bu konuda parmağı olabilir. Henüz onaylanmamış bir bilgi olsa da, Beats’in de yakında 2.5mm’lik jaka sahip kulaklık modelleri tanıtabileceği söyleniyor.

Burada rahatsız edici durum ise, bu kulaklıklar ve jaklar başka cihazlarla birlikte kullanılmayacak. Büyük ihtimalle, bu olası 2.5mm’lik girişi bir adaptörle çözümleyecekler. Ancak pazarda büyük oranda yeni nesil Apple ürünleriyle, satışta olan kulaklık modelleri arasında büyük bir köprü oluşacak. Mevcut durumda Apple teknolojileriyle, bir bağlantı uyumu problemi yaşanırken, bunun gibi patentler ekstra maliyetlere neden olacaklar.

Kaynak: AppleInsider

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here