Ana sayfa Haber Apple 15″ MacBook Pro”yu ve yeni Retina 5K iMac”i duyurdu

Apple 15″ MacBook Pro”yu ve yeni Retina 5K iMac”i duyurdu

0

 

 

Apple, bu hafta itibariyle yeni Retina ekranlı 15″ MacBook Pro’yu, Force Touch teknolojisi, flash depolama, uzun pil ömürü teknolojileriyle güncelleyerek tekrar duyurdu. Buna ek olarak 14.7 milyon piksel ekran teknolojisine ve AMD grafik işlemcilerine sahip Retina ekranlı 27” iMac’ini duyurdu.

Güncellenen 15″ MacBook Pro, Mac ile etkileşim konusunda yeni teknoloji olan Force Touch Trackpad’i barındırıyor. Yerleşik kuvvet sensörleri ve dokunma geri bildirimi sağlayan Taptic Engine ile Force Touch Trackpad istendiği gibi özelleştirilebilir. Güncel 15″ Retina MacBook Pro, saniyede 2GB’a kadar ulaşabilen bir veri akışı sağlayabilen flash depolama yapısına ve 9 saate kadar iTunes aracılığı ile film oynatma imkanı sağlayabiliyor. Bunlara ek olarak AMD Radeon R9 M370X grafik işlemcisiyle Final Cut Pro X‘te video editörlüğü, modellemeler daha kolay hale geliyor.

Retina 5K iMac, 7.199TL‘den satışa sunulmaya başlandı. 5120×2880 çözünürlükte, 3.7 GHz Turbo Boost hızlarına ulaşabilirken 3.3 GHz dört çekirdekli Intel Core i5 işlemciye ve AMD Radeon R9 M290 grafik yapısına sahip. 8GB bellek, 1TB yerleşik depolama ve iki farklı bağlantı noktası bulunuyor.

 

Cihazların bulunabilirliği ve fiyatları ise şu şekilde:

Güncellenmiş Retina ekranlı 15 inç MacBook Pro bugün Apple Online Store <http://www.apple.com/tr> , Apple Store”lar ve belirli Apple Yetkili Satıcıları aracılığıyla satışa sunulmuştur. 3.4 GHz Turbo Boost hızlarına ulaşabilen 2.2 GHz dört çekirdekli Intel Core i7 işlemci, 16 GB bellek, 256 GB flaş depolama ve Intel Iris Pro grafik işlemcili modelin başlangıç fiyatı 6.699 TL; 3.7 GHz Turbo Boost hızlarına ulaşabilen 2.5 GHz dört çekirdekli Intel Core i7 işlemci, 16 GB bellek, 512 GB flash depolama ve  AMD Radeon R9 M370X grafik işlemcinin başlangıç fiyatı ise 8.399 TL”dir. İsteğe göre yapılandırma seçenekleriyle, 4.0 GHz GHz Turbo Boost hızlarına ulaşabilen 2.8 GHz”e kadar Intel Core i7 işlemciler ve 1 TB”a kadar flash depolama ile yapılandırılabilir. Diğer teknik özellikler, siparişe göre yapılandırma seçenekleri ve aksesuarlar internette www.apple.com/tr/macbook-pro<http://www.apple.com/tr/macbook-pro>  adresinde bulunabilir.

Yeni 27 inç Retina 5K ekranlı iMac bugün Apple Online Store <http://www.apple.com/tr> , Apple Store”lar ve belirli Apple Yetkili Satıcıları aracılığıyla satışa sunulmuştur. 3.7 GHz Turbo Boost hızlarına ulaşabilen 3.3 GHz dört çekirdekli Intel Core i5 işlemci, AMD Radeon R9 M290 grafik işlemcisi ve 1 TB depolama alanında sahip modelin başlangıç fiyatı 7.199 TL”dir. üst kalite iMac 8.299 TL başlangıç fiyatıyla satışa sunuluyor ve 3.9 GHz Turbo Boost hızlarına ulaşabilen 3.5 GHz dört çekirdekli Intel Core i5 işlemci, AMD Radeon R9 M290X grafik işlemcisi ve  1 TB Fusion Drive ile geliyor. İsteğe göre yapılandırma seçenekleriyle, 4.4 GHz Turbo Boost hızlarına ulaşabilen daha hızlı 4.0 GHz Intel Core i7 işlemciler ve 1TB”a kadar flash depolama ile yapılandırılabilir. Diğer teknik özellikler, siparişe göre yapılandırma seçenekleri ve aksesuarlar internettewww.apple.com/tr/imac <http://www.apple.com/tr/imac>  adresinde bulunabilir.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here