Ana sayfa Donanım Apple 13 inç MacBook Pro pillerini ücretsiz değiştiriyor!

Apple 13 inç MacBook Pro pillerini ücretsiz değiştiriyor!

0

Apple, Touchbar içermeyen bazı 13 inç MacBook Pro modellerinin pillerini ücretsiz değiştirdiği programını başlattı. Programı başlatma sebebi az bir sayıdaki kullanıcıların laptop pillerinin şişmesi olarak açıklandı.

9to5Mac’in ilk olarak tespit ettiği program, Apple’ın açıklamasına göre Ekim 2016 ve Ekim 2017 arasında üretilmiş sınırlı sayıdaki MacBook’ları kapsıyor ve pillerinin ücretsiz değiştirilmesini içeriyor. Firmanın belirttiğine göre bu aralıkta üretilen modeller problemli bir parçaya sahip ve bu parça pilin şişmesine sebep oluyor. Programdan faydalanmak isteyenlerin cihazlarının seri numarasını sisteme girerek ücretsiz değişim hakları olup olmadığını öğrenmeleri gerekiyor.

Programa dahil olmaya hak kazanan kullanıcılar MacBook Pro’larını yetkili bir servise, mağazaya götürerek ya da Apple tamir merkezine kargolayarak değişimden yararlanmaları gerekiyor. Pilini daha önceden zaten değiştirmiş olan kullanıcılar firmayla iletişime geçip para iadesi alabiliyor ancak tamir için başvuran kişilerin cihazlarındaki diğer arızalar da pil değişiminden önce tamir edilerek kullanıcıya ücreti yansıtılıyor. Bu hizmet, MacBook Pro’ların garantisini tabi ki uzatmıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here