Ana sayfa Haber App Store”un hit oyunu “Florence” artık Play Store”da

App Store”un hit oyunu “Florence” artık Play Store”da

0

Annapurna Interactive’in Florence adlı oyunu geçtiğimiz ay iOS’e adım attığında, neredeyse daha ilk gün App Store’un “Editörün Seçimi’ listesine girmeyi başararak hit olmuştu. ‘Interactive storyboard’ olarak adlandırılan hikaye tipinde tasarlanan oyun, kahramanımız Florence’ın hayatının ilk ilişkisiyle karşılaşmasıyla başlıyor. 
Yeşil otlaklarda gezinen biz Android kullanıcıları da oyunu Play Store’dan indirerek, oynayabileceğiz artık. 

Oyunun sanat stili, orkestra müziği eşliğinde bir karikatür ya da grafik romanı temsil ediyor. Oyun, çeşitli mekaniklerin nasıl çalıştığını gösteren ilk bölümle başlayan bir dizi bölüme ayrılmış. Oyun boyunca bazen yolunuzun üzerindeki levhalara bakacak, bazen Florence dişlerini fırçalarken telefonun tuşlarını çekiştirecek, bazen de kameraya odaklanacaksınız. Zarifçe bir araya getirilmiş tüm bu hareketleri hikayenin sürekliliği içerisinde kolayca yapmak mümkün, zira oyunda aşama kaydetmek için yetenekli olmanız gerekmiyor. 

Her ne kadar oyunun geliştiricisi Monument Valley’in baş tasarımcısı olsa da, bu oyun çok farklı türde bir oyun. 

Neyse, daha fazla bilgi vermeyelim, aksi takdirde oyunun bir anlamı kalmayacak. Şu kadarını söyleyelim; genel senaryo Florence’ın skeç biçiminde tasarlanmış ilişkisinin kısaltılmış özeti şeklinde gelişiyor. Oyunu oynarken gençlik anılarınızı tazeleyeceksiniz. 

Görsel romanlardan ya da genel duygusal ilişkilerden hoşlanıyorsanız, bu oyun sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Oyunun bütünüyle tamamlanması bir saatten az sürüyor (oyunun mantığını kavramakta zorlanmadığınız sürece). 2.99$’lık oyunda, oyun içi satın alım yapmanız gerekmiyor. Yani gizli kapaklı ödemeler yok. Yarım saatlik bir eğlenceyi bu fiyata satın almak, çok da kötü olmasa gerek. Fakat oyun büyük oranda hikaye tarzında olduğu için tekrar oynama özelliği olmayabilir. 
Apple’ın App Store’unda 4.6 yıldız yanında genel itibariyle olumlu görüşler alan Florence’ın hayranları bu fırsatı kaçırmak istemeyebilirler. 

Oyunu satın almak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here